Strona główna Biznes i inwestycje Wpływ Euro 2012 na rozwój Wrocławia

Wpływ Euro 2012 na rozwój Wrocławia

0
0
724

Co prawda od organizowanego miedzy innymi przez nasze miasto Euro 2012 minęło już prawie pięć lat, to jednak skutki związane z organizacją tego turnieju są widoczne do dzisiaj. Jak bardzo wpłynęły one na stolicę Dolnego Śląska? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

 

Rozwój turystyki

Chociaż dla większości Polaków jest to nie do pomyślenia, to jednak Wrocław przed wakacjami 2012 nie był zbyt popularnym  celem turystycznym obcokrajowców. Pytani o Polskę, najczęściej odpowiadali, że chcieliby zobaczyć Warszawę albo Kraków, ponieważ jedynie to o tych dwóch miastach słyszeli i wiedzą, że one są warte zobaczenia. Wrocław przez długi czas był więc pozostawał więc w ich tle, stanowiąc tym samym jedno z najbardziej niedocenianych miejsc w Europie. Dopiero organizacja turnieju pomogła miastu zyskać popularność oraz szacunek turystów, którzy byli wprost oczarowani stolicą Dolnego Śląska. Wielu zapewniało nawet, że Wrocław jest znacznie piękniejszy niż wspominane wcześniej Kraków i Warszawa, a także obiecywało, że wrócą do nas jeszcze nie raz.

 

wrocław

 

Stadion Wrocław

Budowa stadionu we Wrocławiu kosztowała 904 milionów złotych. Znaczna część tej kwoty została pokryta przez samorządy. Dzięki organizacji Euro 2012 Wrocław zyskał nowoczesny obiekt sportowy, spełniające najwyższe wymogi FIFA. Stadion do tej pory jest miejscem, na którym odbywają się najważniejsze imprezy sportowe, a także różnego rodzaju targi oraz koncerty. Budowa obiektu umożliwiła więc naszemu miastu nie tylko odegranie roli gospodarza podczas Mistrzostw Europy, ale umożliwiła mu również organizację wielu innych imprez, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem również wśród turystów zagranicznych.

 

Infrastruktura

Organizacja przez Wrocław Euro 2012 stała się impulsem do rozpoczęcia praz nad rozpoczęciem budowy zapowiadanej i planowanej od lat Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Z okazji tego wydarzenia sportowego zmodernizowano również dworzec główny PKP, poprzez zaplanowanie na jego terenie obiektów usługowo-handlowych. Moder
nizacji uległo również lotnisko oraz baza hotelowa, czyniąc tym samym Wrocław jednym z najbardziej przyjaznym turystom miast w Europie.

 

Ostatnia edycja 11 kwietnia 2017

 • Pierwszy mecz Polski w Mundialu 2018

  To już dzisiaj! Wszyscy fani piłki nożnej oraz okazjonalni jej wielbiciele o 17 zasiądą pr…
 • Wrocławskie obiekty sportowe

  Wrocław jest miastem, w którym ma miejsce wiele wydarzeń kulturalnych. Koncerty gwiazd świ…
 • Żużel

  Sportowy Wrocław

  Wrocław to prawdziwa mekka dla miłośników różnego rodzaju sportów. Z  powodzeniem można do…
Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Biznes i inwestycje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Jak leczyć otyłość?

Czekolada, ciasta, pizza czy fast food są niebem dla naszego podniebienia, ale również mog…