Strona główna Aktualności Wrocław – nowoczesne miasto pełne zieleni miejskiej!

Wrocław – nowoczesne miasto pełne zieleni miejskiej!

0
0
757
odpoczynek w parku

Bardzo ważną rolę w miejskim życiu we Wrocławiu odgrywają wrocławskie parki. Jakie są wśród nich najpopularniejsze i najbardziej przyciągają miłośników zieleni oraz aktywności fizycznej na świeżym powietrzu?

Zieleń wszędzie dookoła, czyli dlaczego we Wrocławiu jest tyle parków?

Problemy z zanieczyszczeniami środowiska dotykają wszystkie duże miasta na całym świecie. Smog jest wynikiem nieodpowiedniego ogrzewania w domach i blokach oraz budynkach publicznych, czy firmach, a także dużej liczby aut w centrach i na obrzeżach. Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza znacznie obniża jego jakość oraz ilość czystego tlenu. Pogarsza to warunki życia w mieście oraz negatywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców, którzy mają z tego powodu utrudnione oddychanie.

Na szczęście parki i zieleń miejska we Wrocławiu zmniejszają negatywne skutki smogu. Drzewa i rośliny zielone produkują duża ilość tlenu i oczyszczają nieco powietrze ze smogu, dzięki czemu we Wrocławiu można odetchnąć pełną piersią bez obaw o swoje górne drogi oddechowe. Co można w nich robić i dlaczego warto je odwiedzać? 

Liczne parki we Wrocławiu to idealne miejsce do spędzania czasu wolnego zarówno przez studentów, jak i osoby pracujące, rodziny z dziećmi i osoby starsze. To doskonałe miejsce, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, odpocząć po ciężkim dniu w pracy lub na uczelni, spotkać się ze znajomymi lub zorganizować piknik czy uprawiać różne dyscypliny sportowe.

ogród botaniczny we Wrocławiu

Parki we Wrocławiu są doskonale wkomponowane w architekturę miasta, dzięki czemu naprawdę dobrze uzupełniają miejski krajobraz tej miejscowości. Każdego dnia przyciągają zarówno mieszkańców Wrocławia, jak i turystów. Zieleń miejska we Wrocławiu jest bardzo zadbana, dzięki czemu parki naprawdę cieszą oko i cieszą się ogromną popularnością. Ciekawa infrastruktura oraz bujna roślinność nadają wrocławskim parkom wyjątkowego klimatu. 

Najpiękniejsze miejskie tereny zielone we Wrocławiu zachwycają cały rok

Znajdujące się we Wrocławiu parki są niezwykle zadbane i naprawdę dobrze zagospodarowane, co dodatkowo podnosi ich popularność. Wśród wyróżniających się miejskich terenów zielonych warto wspomnieć o Parku Południowym, który zachwyca malowniczymi alejkami, stawami. Piękne widoki można tam podziwiać z tarasu widokowego Landsberga.

Wspaniałą roślinność można znaleźć także w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, który jest położony w odległości około dwóch kilometrów od Parku Mikołaja Kopernika, gdzie znaleźć można karuzelę typu francuskiego i długie alejki z okazałymi drzewami.

wrocławska fontanna

Będąc we Wrocławiu, nie można ominąć Parku Szczytnickiego, który jest największym parkiem we Wrocławiu i znajduje się w nim Ogród Japoński, a także bardzo znana Fontanna Wrocławska. Można tam podziwiać co godzinę pokazy multimedialne. W okresie letnim i wiosennym warto zajrzeć też na słynną Wyspę Słodową, gdzie można skorzystać z wielu plenerowych atrakcji.

Parki we Wrocławiu najpiękniej prezentują się wiosną i latem, gdy rośliny zielone budzą się do życia i zachwycają bujnymi liśćmi oraz kwiatami. Jednak wrocławskie tereny zielone są naprawdę urokliwym miejscem, idealnym na spacery lub przejażdżki rowerowe, przez cały rok. Dobrze zorganizowana przestrzeń sprawia, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

biegaczWygodne ławeczki zachęcają do spotkań ze znajomymi, place zabaw to idealne miejsca na wyjścia z dziećmi po szkole, a skateparki oraz specjalne drogi dla rolkarzy i rowerzystów umożliwiają aktywne spędzanie czasu na ulubionej dyscyplinie sportowej. Nie brakuje tam miejsca do biegania, organizowania pikników, a także odpoczęcia z książką w ręku po ciężkim dniu. 

Miasto Wrocław uznawane jest za jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Nowoczesne budownictwo, duży wybór mieszkań zarówno w centrum, jak i na obrzeżach, ciekawe firmy krajowe i zagraniczne oraz wysoko rozwinięty rynek gastronomiczny i rozrywkowy przyciągają nowych mieszkańców, którzy mogą spędzać czas w urokliwych wrocławskich parkach.

Ostatnia edycja 18 lutego 2020

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY WE WROCŁAWIU – ONLINE 30 – 31 stycznia 2021

Niezwykłe okoliczności, niezwykły termin, niezwykły upór organizatorów, niezwykłe koncerty…