Strona główna Biznes i inwestycje Wrocławianie budują nowego fiata malucha

Wrocławianie budują nowego fiata malucha

4 czytanie w minutach
0
0
445
fiat 126p

Każdy Polak kojarzy model samochodu, który jeszcze niedawno posiadała znaczna większość z nas. Maluch – bo to o nim mowa – był popularny jeszcze 20 lat temu. Jako że produkcja znanego Fiata 126p zakończyła się wraz z 2000 rokiem, model samochodu od tego czasu rzadziej pojawia się na polskich drogach. Polacy jednak nie zapomnieli o maluchu.

Jak wygląda nowoczesny maluch?

w 2017 roku, grupa fanów motoryzacji zapragnęła spełnić dawne, dziecięce marzenia i wyprodukować własny samochód. Od niespełna roku trwają pracę i powstają coraz to nowsze pomysły, które miałyby udoskonalić nowy model malucha. Grupa miłośników motoryzacji tworzy nowoczesnego malucha, w którego tchnięto ducha nowoczesności. Nowy maluch powstaje i jest konstruowany na nowo w podwrocławskim warsztacie samochodowym. Nazwa nowego modelu malucha to Ryś 126.
Michał Koziołek, który jest głównym pomysłodawcą projektu, wyjaśnia, że szkic powstał kilka lat temu. Do jego powstania przyczyniła się ciekawość, jak mógłby dziś wyglądać współczesny maluch.
Wizualizacje Rysia ukazują nowoczesną wersję malucha, dostosowanego do dzisiejszych czasów, możliwości i dróg.
Warto podkreślić, że Ryś 126 nie jest wierną kopią znanego nam malucha.

Czym się różni auto?

Nowy model malucha jest zbliżony formą i kształtem do tradycyjnego. Ryś 126, ma jednak bardziej nowoczesny wygląd i inne parametry. Jest on cięższy i większy od tradycyjnego malucha. Poza tym, w Rysiu pomieści się ponad 2 razy więcej benzyny – 1,3 litra. Silnik benzynowy o mocy 140 koni znacznie przewyższa jakością tradycyjnego Fiata 126p.
Nowy maluch nie jest jeszcze skończony – cała grupa planuje ‘premierę’ Rysia w 2018 roku. Trwa budowa nadwozia i ramy. Pomysłodawcy auta na razie nie planują masowej produkcji. Podkreślają oni jednak, że jeśli znajdzie się odpowiedni inwestor, grupa będzie myśleć nad większą produkcją serii. Na razie wciąż trwa zbiórka na produkcję nadwozia. Tworzenie prototypu malucha jest popularne nie tylko wśród miłośników motoryzacji. Wspomnienia, jakie wiążą się z Fiatem 126p, posiada znaczna większość Polaków – sam pomysł produkcji Rysia zdobył duże uznanie.

Ostatnia edycja 2 stycznia 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Biznes i inwestycje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Sale weselne – Wrocław i okolice – raport 2019

Organizacja przyjęcia weselnego często traktowana jest jako jedno z najtrudniejszych zadań…