Strona główna Sport Wrocławskie lodowiska – gdzie pojeździmy na łyżwach?

Wrocławskie lodowiska – gdzie pojeździmy na łyżwach?

0
0
394

 

Sezon zimowy w pełni, a więc wszystkie lodowiska są już otwarte i będą funkcjonować co najmniej do końca lutego. W mniejszych miastach nie ma problemu z wyborem miejsca, w którym można pojeździć na łyżwach, ponieważ ilość takich miejsc jest ograniczona. Jednak Wrocław jest miastem dużym, gdzie otwartych lodowisk jest naprawdę całkiem sporo. Gdzie zatem można udać się, by popisać się swoimi łyżwiarskimi umiejętnościami niczym Yuzuru Hanyu lub po prostu pojeździć z rodziną bądź przyjaciółmi?

Gdzie we Wrocławiu znajdują się lodowiska?

Jak już zostało wspomniane, lodowisk we Wrocławiu jest bardzo dużo i każde z nich trzyma odpowiednio dobry poziom zarówno tafli lodowej, jak i poziomu bezpieczeństwa w postaci barierek.

Po pierwsze, największym lodowiskiem, które w tym sezonie otwarte jest we Wrocławiu, jest to umiejscowione na ulicy Spiskiej. Jest ono kryte, a jego powierzchnia wynosi 30×60 metrów, dzięki czemu może na nim jednocześnie przebywać nawet do 200 łyżwiarzy. Do dyspozycji osób, korzystających z tego miejsca są specjalne pomoce (pingwinki, niedźwiadki i foki) dla tych, którzy dopiero uczą się jazdy. Lodowisko jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 17:00 do 22:00 oraz w soboty i niedziele od 8:00 do 22:00.

Kolejnym lodowiskiem, które otwarte jest w tym sezonie zimowym, jest to, znajdujące się na Alei Brücknera 10. Jest to niewielki obiekt, mający zaledwie 20×30 metrów i mieszczący około 40 łyżwiarzy. W wypożyczalni 120 par łyżew oraz 50 kasków ochronnych. Można tam jeździć od godziny 16:00 do 21:50 w dni powszednie, oraz od 9:00 do 21:00 w soboty i niedziele. Na tym obiekcie jest darmowa szatnia dla użytkowników!

Kolejnym lodowiskiem jest to, które znajduje się na Hali Orbita. Ma ono 30×20 metrów i komfortowo może z niego korzystać na raz do 70 łyżwiarzy. Także i tutaj możliwe jest wypożyczenie łyżew, ostrzenie ich oraz zamknięcie swojego dobytku w szafkach. W dni powszednie można jeździć od 17:00 do 22:00, a w weekendy od 8:00 do 22:00. Trzeba jednak mieć na uwadze, że lodowisko jest nieczynne w momencie, gdy zarezerwowane jest przez szkółkę jeździecką (trzeba zapytać o godziny).

Po co warto jeździć na łyżwach?

Jazda na łyżwach jest wspaniałą rozrywką i świetną aktywnością. Dzięki niej można spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi w sposób aktywny i radosny. Można także jeździć samemu, ponieważ w przeciwieństwie do wielu sportów, partnerzy w trakcie jazdy nie są potrzebni.

Dodatkowo, łyżwiarstwo sprzyja naprawdę wielu rzeczom. Spala mnóstwo kalorii, więc jest idealne dla osób, które się odchudzają. Wyrabia mięśnie całego ciała i buduje w człowieku umiejętność zachowania równowagi. Ponadto dotlenia organizm, dzięki czemu człowiek czuje się lepiej.

Warto jest też wiedzieć, że sport ten do drogich nie należy – jednorazowe wyjście na łyżwy może kosztować nieco ponad 20 zł i to już z wypożyczeniem całego, potrzebnego do jazdy sprzętu.

Tak naprawdę, aby cieszyć się z wyjścia na lodowisko, wcale nie trzeba mieć umiejętności godnych łyżwiarza figurowego. Także sama nauka jazdy może być czasem spędzonym radośnie, zwłaszcza jeżeli jest spędzana w towarzystwie przyjaciół. A lodowisko jest świetnym miejscem, gdzie można zachować lub zbudować swoją kondycję w czasie zimy!

Ostatnia edycja 21 stycznia 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Bezpieczeństwo poruszania się wózkiem inwalidzkim

Korzystając z wózka inwalidzkiego należy pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa ob…