Strona główna Czas wolny Wrocławskie parki śniadaniowe

Wrocławskie parki śniadaniowe

0
0
371

Coraz dłuższe dni, coraz cieplejsze poranki i wiosenna pogoda zachęcająca do wyjścia z domu i spędzania czasu na świeżym powietrzu w końcu dotarła także do Wrocławia. Choć może jeszcze nie każdy dzień cieszy nas piękną aurą, okazji na wyjście z domu jest zdecydowanie coraz więcej. Właściciele Forest Baru w Parku Andersa przy Kamiennej 75 wpadli na świetny pomysł wykorzystania pogody i wolnych niedziel niehandlowych, ruszając od 12 maja z nietypowym parkiem śniadaniowym.

Wrocławski park śniadaniowy – ciekawy sposób na niedzielne poranki

Śniadania, pikniki i jedzenie na świeżym powietrzu to we Wrocławiu nie nowość – wystarczy pojawić się w ciepły i wolny dzień w parku południowym, wschodnim czy brochowskim, by przekonać się jak wielu amatorów spędzania czasu i posiłków na zielonej trawie mamy w mieście. Organizatorzy wrocławskiego parku śniadaniowego w Parku Andersa przy ul. Kamiennej poszli z pomysłem o krok dalej wykorzystując zamiłowanie wrocławian do parków i prezentując alternatywę niezdrowego grilla w postaci smacznych, zdrowych i różnorodnych propozycji śniadaniowych.

W ramach wydarzenia, które będzie odbywało się regularnie w każdą niedzielę począwszy od 12 maja, na kilkudziesięciu stoiskach będzie można skosztować specjałów z daniami kuchni z różnych stron świata. Wystawcy zaprezentują tu różne produkty – od serów i mięs, po sałatki, świeże owoce i warzywa po burgery i pizzę z foodtrucków, które w ForestBarze stacjonują już od ubiegłego roku. Do tego leżaki, świeża kawa i chłodne napoje oraz cały szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Bo niedzielne śniadania wcale nie muszą odbywać się przy domowym stole!

Ciekawe pomysły na niedzielne poranki we Wrocławiu

Choć oficjalnie tylko park Andersa będzie przekształcał się w niedzielę na prawdziwy park śniadaniowy, we Wrocławiu nie brakuje miejsc w których można ciekawie spędzić niedzielny poranek. Organizacja pikników z rodziną i przyjaciółmi na terenach licznych miejskich parków jest we Wrocławiu coraz silniejszym trendem, który niewątpliwie cieszy – jako miasto mamy tu naprawdę dużo natury i warto z niej korzystać, oczywiście z szacunkiem. Dobra zabawa, gry planszowe, sporty na świeżym powietrzu – niedzielny piknik nie musi wymagać wielu przygotowań czy planowania. Spakujcie jedzenie, które przetrwa w plecaku i ruszajcie do parku cieszyć się dobrą pogodą.

Preferujesz bardziej zorganizowane wydarzenia lub ciekawe alternatywy dla tradycyjnego wypadu do parku? W każdą niedzielę w parku śniadaniowym przy Kamiennej 75, obok foodtrucków i wystawców śniadaniowych będą pojawiały się liczne atrakcje dla dorosłych i najmłodszych. Organizatorzy już teraz zapowiadają malowanie twarzy, bańki, warsztaty jogi, kursy gotowania czy lekcje posłuszeństwa dla czworonożnych przyjaciół. Wszystkie atrakcje, poza jedzeniem, będą przy tym zupełnie darmowe, a jeśli pogoda pozwoli, potrwają od 9 rano do 17. Wspólnie spędzony czas przy dobrej kawie, lokalnych specjałach, kuchniach z całego świata i animatorach, którzy wiedzą jak urozmaicić czas dorosłym i najmłodszym to najlepszy przepis na udaną niedzielę.

Park śniadaniowy to ciekawa inicjatywa, którą w parku Andersa testuje się już od ubiegłego roku. W nadchodzącym sezonie wydarzenie przybiera jednak zupełnie nową formę, oferując jeszcze więcej atrakcji, wypoczynku i smacznych potraf dla wszystkich chętnych odwiedzających. Jeśli szukasz pomysłu na niedzielę w mieście, Forest Bar w Parku Andersa z pewnością przypadnie Ci do gustu!

 

Ostatnia edycja 8 maja 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Czas wolny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Bezpieczeństwo poruszania się wózkiem inwalidzkim

Korzystając z wózka inwalidzkiego należy pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa ob…