Strona główna Aktualności Wrocławskie witryny sklepowe – ruszyła witryna o witrynach

Wrocławskie witryny sklepowe – ruszyła witryna o witrynach

0
0
409

Zespół Fundacji Dom Pokoju odświeża witryny na Nadodrzu i od niedawna w centrum. Teraz pod wspólną marką Dobry Widok we Wrocławiu wspiera lokalnych przedsiębiorców w tworzeniu dobrze zaprojektowanych i zapraszających witryn.

Razem z zespołem lokalnych projektantów, ekspertów i aktywistów, Dobry Widok nie tylko proponuje doraźne rozwiązania, ale też myśli i dyskutuje o estetyce i funkcjonalności przestrzeni publicznej.

Witryna o witrynach – startuje strona internetowa Dobrego Widoku

www.dobrywidok.com to miejsce informacji o aktualnych projektach, a przede wszystkim platformą dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o projektowaniu w mieście.

Na stronie znajdą się zdjęcia i opisy realizacji metamorfoz lokalnych biznesów, materiały edukacyjne, eksperckie artykuły i przykłady dobrych praktyk z Wrocławia. Wrocławscy przedsiębiorcy znajdą tam informację m.in. o tym jak zgłosić się do projektu oraz jak dbać o swoją witrynę.

Rozmowy z Widokiem na…

Dobry Widok przygotował cztery spotkania online skierowane do projektantów, przedsiębiorców oraz wszystkich mieszkańców zainteresowanych estetyką i projektowaniem miejskim. Goścmi i gościniami Rozmów z Widokiem są m.in. Katarzyna Roj – kuratorka galerii BWA Dizajn, Hubert Kielan, Szymon Hanczar, Joanna Stembalska, Krzysztof Ziental, Piotr Szymański, Ewa Głowacka i Maja Zabokrzycka.

Podczas webinarów razem z gośćmi zastanawiamy się co to jest miejski dizajn, jak można przyczynić się do poprawy estetyki miasta, po co nam projektowanie w mieście oraz jak wygląd witryny wpływa na wizerunek biznesu. – mówią koordynatorzy projektu.

Rozmowy z Widokiem znajdziecie tu: https://dobrywidok.com/category/rozmowy/ 

Podcasty

Dobry Widok zaprasza na serię rozmów z ekspertami i miłośnikami miejskiego projektowania na temat przestrzeni publicznej, których będzie można posłuchać m.in na naszej stronie. Nie zabraknie głosu artystów, projektantów, urzędników i aktywistów.  Jacek Sterczewski, na co dzień koordynator Infopunktu Łokietka 5 i autor podkastu Lokacje rozmawiał m.in z Bogną Świątkowską z warszawskiej fundacji Bęc Zmiana i  Aleksandra Litorowicz o przestrzeniach publicznych w mieście oraz z Magdaleną Kreis i Natalią Romaszkań o roli edukacji w projektowaniu.

Dobre projekty powstają wyłącznie w dialogu. Trzeba nauczyć się rozmawiać – aktywnie słuchać i odpowiadać z empatią – żeby poznać i zrozumieć potrzeby użytkowników i umieć na nie zareagować. Ta zasada, sprawdzająca się w dizajnie, dotyczy również współdziałania w ekosystemie miejskim – rozmawiamy z aktywistami, projektantami, mieszkańcami, urzędnikami – staramy się poznać ich perspektywę i zbudować relacje, które umożliwią działania na rzecz zmiany. – mówi Zuzanna Wollny, koordynatorka i kuratorka projektu.

Podcasty znajdziesz tu: https://dobrywidok.com/category/podkasty/

Książeczka aktywnościowa dla dzieci

Przygotowujemy zbiór zadań i zabaw, które w przystępny i ciekawy sposób wprowadzają dzieci w temat projektowania w mieście i nie tylko. Oprawę fotograficzną książeczki wsparł Wrocławski Detal Architektoniczny!

Ostatnia edycja 6 listopada 2020

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Konrad Możdżeń „Chodź ze mną” – wywiad z autorem

Powieść „Chodź ze mną” pozytywnie namieszała w świecie literatury grozy. Przedsprzedaż pow…