Strona główna Aktualności Wybory parlamentarne 2019

Wybory parlamentarne 2019

0
0
314

Wybory parlamentarne są już za pasem, bo 13 października. Co jednak mają zrobić te osoby, które z różnych przyczyn przebywają poza miejscem zameldowania, a mimo wszystko chcą zagłosować? Mamy do wyboru kilka dróg:

  • przy dłuższych pobytach za granicą należy złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców gminy lub gdy mieszkamy za granicą, możemy dopisać do się spisu wyborców (do 8 października),
  • przy krótkich wyjazdach należy zdobyć zaświadczenie o prawie do głosowania (do 11 października).

Jeżeli przebywamy dłuższy czas (pobyt stały i czasowy) poza miejscem zameldowania składamy wniosek w Wydziale Obywatelskim, dział Ewidencji Ludności – Rejestr Wyborców przy ul. G. Zapolskiej 4, pokoje 221-223 w godzinach 7.45-15.45.

W przypadku krótkiego wyjazdu również można zagłosować, ale trzeba do 11 października złożyć pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej wniosek o wydanie zaświadczenia, odbiera się go osobiście lub przez osobę upoważnioną we właściwym urzędzie gminy, w której jesteśmy zameldowaniu. Wnioski składa się w tym samym Wydziale Obywatelskim przy ul. G. Zapolskiej.

Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z transportu organizowanego przez Miejsce Biuro Wyborcze – zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 71 777 78 83 (od poniedziałku do środy w godzinach 10-15.00 i w niedzielę 13.10 od godziny 7.30 do 18.00)

 

Ostatnia edycja 8 października 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Konrad Możdżeń „Chodź ze mną” – wywiad z autorem

Powieść „Chodź ze mną” pozytywnie namieszała w świecie literatury grozy. Przedsprzedaż pow…