Z czego znany jest Wrocław?

0
2
7,340

Wrocław jest jednym z najpiękniejszych miast Polski, a nawet Europy. Jego wyjątkowa architektura oraz moc atrakcji sprawia, że jest on częstym celem wypraw turystycznych. Wiele osób przyznaje jednak zgodnie, iż nie sposób być we Wrocławiu kilka dni i odwiedzić wszystkie atrakcje, które są godne poznania i zobaczenia. Które jednak zabytki znajdują się zawsze na czele list miejsc wartych do zobaczenia i sprawiają, że to własnie z nimi kojarzony jest głównie Wrocław? Podpowiadamy!

Krasnale 

W całych mieście jest ich aż 294, jednak liczba ta stale rośnie. Na ulicach Wrocławia umieszczane są  od 2005 roku, w ramach ośmieszania systemu komunistycznego. Nowe figurki tworzone są przez znanych artystów z całej Polski, organizowane są nawet wycieczki mające na celu odnalezienie wszystkich skrzatów. Na szczególną uwagę zasługuje krasnal znajdujący się przed Wydziałem Filologicznym UWr, który przypomina znanego profesora, Jana Miodka.

Gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego 

Aula Leopoldina

Wielu przyznaje iż jest to prawdziwa wizytówka miasta. Usytuowany w samym centrum miasta, bardziej przypomina zamek niż budynek uczelni. Istotnie wnętrza gmachu głównego uniwersytetu sprawiają, iż czujemy się niczym w Hogwarcie. Wysokie sale, bogate zdobienia, reprezentacyjne fasady – to wszystko nadaje temu miejscu niesamowitego klimatu. A piękna Auli Leopoldina oraz Oratorium Marianum po prostu nie da się wyrazić słowami.

Kryształowa Planeta 

Rzeźba dziewczynki w sukience, inspirowanej kulą ziemską. Znajduje się w Dzielnicy Czterech Świątyń – miejsca gdzie znajdują się świątynie wyznawców wielu religii. Rzeźba ma symbolizować jedność pomiędzy wyznaniami. Postać dziewczynki jest dosyć charakterystyczna – przypomina Calineczkę – dzięki czemu wielu ocenia ją jako cechę szczególną miasta.

Panorama Racławicka 

Wrocław jest miastem, który może pochwalić się największym w Polsce obrazem olejnym. Przedstawia on słynną bitwę pod Racławicami z 1794 roku. Jest to bardzo słynny zabytek, które stale gromadzi sporą liczbę turystów.

Hala Stulecia 

Obok tego obiektu nie sposób przejść obojętnie. Hala Stulecia jest miejscem, gdzie odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych o randze światowej, a fakt, iż została ona wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO sprawia, iż jest to najbardziej znany, wrocławski zabytek na świecie.

Ostatnia edycja 30 marca 2017

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Turystyka we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Wystartowała VI edycja KUŹNI PROJEKTÓW – najciekawsze inicjatywy kulturalne

Kuźnia Projektów to konkurs na najciekawsze inicjatywy kulturalne realizowane dla mieszkań…