Strona główna Aktualności Złota Karta Seniora

Złota Karta Seniora

0
0
260

Wrocławska Karta Seniora została przyjęta jako program niezwykle ciepło, oferując najstarszym mieszkańcom miasta dodatkowe zniżki i ciekawe usługi poprawiające jakość ich codziennego życia. W ramach programu przedstawiono seniorom aż trzy warianty karty, z których Złota traktowana jest jako poziom drugi, dedykowany dla osób powyżej 75 roku życia. Ich potrzeby, oczekiwania i możliwości zostały wyraźnie uwzględnione przez organizatorów przy projektowaniu karty, co doskonale odzwierciedlają współpracujący z programem partnerzy. Na czym polega Złota Karta Seniora we Wrocławiu i jakie korzyści przynosi?

Złota Karta Seniora we Wrocławiu

Podobnie jak Srebrna Karta Seniora, która była pewnego rodzaju wprowadzeniem do programu przedstawionego przez Wrocławskie Centrum Seniora, karta Złota oferuje cały szereg zniżek, promocji i udogodnień dla najstarszych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Miasto, w porozumieniu z WCS rozumie doskonale, jak znacząco różnią się potrzeby osób starszych od tych młodszych mieszkańców miasta, starając się jak najlepiej przygotować dla nich otaczające środowisko. Seniorzy nie powinni mieć, ze względu na swój wiek, ograniczonego dostępu do wydarzeń kulturalnych czy nowinek świata technologii – dzięki Karcie Seniora wiele dodatkowych atrakcji jest teraz w ich zasięgu.

W ramach Złotej Karty Seniora, osoby które ukończyły 75 rok życia mogą skorzystać z wielu ciekawych promocji, zniżek, i ofert specjalnych przygotowanych przez partnerów współpracujących z programem. Wśród ciekawszych propozycji pojawiają się regularnie darmowe wejścia na różnorodne wydarzenia kulturalne i edukacyjne, wyjścia do kin, teatru, czy muzeów, a także wydarzenia organizowane przez domy kultury, fundacje, oraz firmy prywatne. Seniorzy otrzymują także, wraz ze Złotą Kartą, wiele zniżek na zajęcia sportowe i rekreacyjne, a także na współpracę z masażystami, fizjoterapeutami, lekarzami i specjalistami, dzięki którym będą w stanie pozostać w najlepszej formie i cieszyć się życiem w pełni. Zniżki dostępne na karcie Złotej pokrywają się z tymi dla posiadaczy karty Srebrnej, z wyjątkiem istnienia dodatkowych programów dostępnych wyłącznie dla seniorów po 75 roku życia. Ciekawym dodatkiem, który jest nowością w programie Wrocławskiej Karty Seniora i jest obecnie dostępny wyłącznie dla posiadaczy karty Złotej jest program Taxi75+. Na czym polega?

Pilotażowy Program Taxi 75+ skierowany jest do mieszkańców Wrocławia, którzy ukończyli 75 rok życia i mają problem z samodzielnym poruszaniem się komunikacją publiczną. Specjalnie dla nich uruchomiona została możliwość zamówienia darmowego przejazdu taksówką, w całości finansowanego przez gminę Wrocław. Aby skorzystać z bezpłatnej taksówki, wystarczy podać numer Złotej Wrocławskiej Karty Seniora podczas zamawiania przejazdu. Bezpłatną taksówkę można zamówić wyłącznie w celu podróżowania z domu do lekarza lub urzędu i w drodze powrotnej. Przejazd należy zamówić minimum 3 dni wcześniej, a same kursy odbywają się w dni robocze od 7.00-18.00 wyłącznie w granicach. Liczba przejazdów dostępnych w miesiącu jest limitowana, do dwóch przejazdów miesięcznie, dlatego należy odpowiednio wcześniej zaplanować swoje podróże.

Gdzie otrzymać Złotą Kartę Seniora?

Wrocławski program Karty Seniora został zaprojektowany tak, by seniorzy mogli korzystać z niego zupełnie bezpłatnie. Aby otrzymać kartę wystarczy być więc mieszkańcem Wrocławia, mieć ukończone, w przypadku Karty Złotej, 75 lat oraz złożyć odpowiedni wniosek o wydanie karty poprzez formularz elektroniczny lub osobiście, w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6 oraz Stowarzyszeniu Żółty Parasol. A, przy ul. Prusa 37-39, 50-317 we Wrocławiu. Wszelkie informacje o zasadach działania karty, najbardziej aktualnych partnerach i akcjach dla posiadaczy Wrocławskiej Karty Seniora oraz formularz do wypełnienia w celu otrzymania własnej karty znajdują się pod adresem: http://seniorzy.wroclaw.pl/wroclawska-karta-seniora.
Na seniorów przed 75 rokiem życia czeka możliwość skorzystania ze Srebrnej Karty Seniora.

Ostatnia edycja 29 lipca 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Jak leczyć otyłość?

Czekolada, ciasta, pizza czy fast food są niebem dla naszego podniebienia, ale również mog…