Strona główna Aktualności Planowane od września zmiany tramwajowo-autobusowe w związku z otwarciem TAT na Nowy Dwór

Planowane od września zmiany tramwajowo-autobusowe w związku z otwarciem TAT na Nowy Dwór

Pojawią się dwie nowe linie tramwajowe, osiem zmieni swoje trasy, a 13 pozostanie bez zmian. Po uruchomieniu tramwaju na Nowy Dwór, co nastąpi 3 września, skorygowana zostanie część tras komunikacji miejskiej, przede wszystkim tramwajów. Trasa Autobusowo-Tramwajowa na Nowy Dwór ma swój początek przy Dworcu Świebodzkim. Biegnie ulicami Marchijską, Robotniczą, Strzegomską aż do ul. Rogowskiej i pętli przy przystanku kolejowym Wrocław-Nowy Dwór.

Dziś, 12 lipca, rozpoczęły się spotkania informacyjne z radami osiedli. Szeroko zakrojona akcja informacyjna w mieście ruszy na początku sierpnia. O zmianach będzie można się dowiedzieć na przystankach, w tramwajach i w autobusach, zakładach pracy oraz na stronach internetowych.

Nowe linie tramwajowe

Na przystanku każdej zmienionej linii pojawi się informacja, jak będzie ona kursować od 3 września. Nowością są linie numer 13 oraz 22. „Trzynastka” połączy nową pętlę Wrocław Nowy Dwór (P+R) z dobrze znaną pętlą Stadion Olimpijski na Wielkiej Wyspie. Z TAT-u przez ul. Śrubową dojedziemy do Legnickiej, a dalej przez pl. Jana Pawła, Dominikański, Grunwaldzki do Stadionu Olimpijskiego. – Do centrum miasta z Nowego Dworu dojedziemy tą linią w około 20 minut. 75 procent jej trasy prowadzi wydzielonym torowiskiem i co więcej, łączy ona istotne węzły przesiadkowe w mieście -wylicza Monika Kozłowska-Święconek. Linia 22 kursować będzie w relacji Tarnogaj–Pilczyce. Przejeżdżać będzie przez Dworzec Główny, pl. Jana Pawła II i obok Centrum Obsługi Mieszkańca w Galerii Handlowej Magnolia.Na Nowy Dwór jeździć będą dwie linie tramwajowe poza wspomnianą 13 także 23. Linia ta kursować będzie w relacji Nowy Dwór –Kowale i będzie łączyła następujące węzły przesiadkowe:

  • pl. Orląt Lwowskich,
  • Arkady (Capitol),
  • Dworzec Główny,
  • Galeria Dominikańska,
  • pl. Bema,
  • Nowowiejska,
  • Kromera.

Na nowych przystankach na trasie autobusowo-tramwajowej (TAT) tramwaj pojawiać się będzie co 6 minut.

Co daje nam trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór?

  • Nową jakość w dostępności do transportu zbiorowego – ponad 20 tys. mieszkańców będzie miało dostęp do nowych przystanków tramwajowych w czasie dojścia do 7,5 min. Linie tramwajowe ze zmienionymi numerami bądź trasami W niektórych przypadkach, to wydłużenie trasy, w innych korekta przebiegu przez centrum, ale są również takie, które zmieniają pętlę bądź krańcówkę.

Dotyczy to linii: 4, 5, 11, 33 (stanie się 12), 14 (zastąpi 74), 16, 18, 31 (będzie numerem 21), 23 (dotrze na nową pętlę na Nowym Dworze, a na drugim końcu dojedzie aż do Kowal.

Ponadto:

  • Szybsze i niezawodne połączenie tramwajowe dużych osiedli (nie tylko Nowego Dworu, ale i sąsiednich) z centrum, dworcem i pl. Grunwaldzkim. 
  • Większą liczbę miejsc dla pasażerów – tramwaj zabiera więcej osób niż autobus.
  • Większą częstotliwość w kursowaniu pojazdów. Na ul. Strzegomskiej tramwaj będzie jeździł co 6 min., a tramwaj lub autobus co około 1,5 min.

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również

Kuba Kęsy Sings Johnny Cash

Już w najbliższy poniedziałek koncert, podczas którego będziecie Państwo mogli usłyszeć na…