Strona główna Czas wolny Spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem w Firleju

Spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem w Firleju

14 grudnia o godzinie 18.00 Kawiarnia Sąsiedzka w Firleju (ul. Grabiszyńska 56) zaprasza na spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem. Spotkanie poprowadzi Olga Szelc. Wstęp wolny.

O książce

Młody stomatolog Maksymilian Rajczakowski jedzie w Karkonosze, by odetchnąć od rodzinnych problemów, nieświadomy tajemnic drzemiących w wojennej przeszłości gór. Czy znajdzie to, czego naprawdę szuka? Właściciel nieczynnego schroniska Nad Śnieżnymi Kotłami ginie w nieszczęśliwym wypadku. Niedługo po tej tragedii na miejsce przybywa jego bratanek Maksymilian. Mężczyzna dowiaduje się, że wuj przed śmiercią z niejasnych przyczyn interesował się losami innego górskiego schroniska, które tuż po II wojnie światowej spłonęło w niewyjaśnionych okolicznościach.

Gdy na jaw wychodzą kolejne fakty, Rajczakowski nabiera podejrzeń, że śmierć wuja nie była nieszczęśliwym zrządzeniem losu. Nieświadomy czyhającego zagrożenia podejmuje własne śledztwo. Wkrótce zaczyna otrzymywać pogróżki od kogoś, kto podaje się za Ducha Gór… Jeśli w porę nie rozwikła zagadki, znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. „Schronisko, które przestało istnieć” otwiera serię powieści poświęconych Karkonoszom. To trzymające w napięciu i naznaczone rodzinnymi sekretami kryminały, a także gęsta od zagadek i legend wędrówka po zapomnianych szlakach przeszłości.

O autorze

Pasjonat gór, absolwent wydziału stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jego pasje to pisanie, medycyna oraz wielodniowe wędrówki z plecakiem po karkonoskich bezdrożach. Prowadzi popularny blog „Zagubiony w Karkonoszach”, gdzie odkrywa przed czytelnikami tajemnice najsłynniejszych dolnośląskich gór. „Schronisko, które przestało istnieć” to pierwszy tom trylogii kryminalnej poświęconej burzliwym dziejom Karkonoszy w minionym wieku.

Organizator: Kawiarnia Sąsiedzka Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej”

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Czas wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również

20 lat w Unii Europejskiej – co zmieniło się we Wrocławiu?

Jakie inwestycje powstały w naszym mieście ze środków unijnych? Jak wygląda bilans Wrocław…