Strona główna Aktualności Zespół z Kobierzyc przegrywa z zawodniczkami Zagłębia

Zespół z Kobierzyc przegrywa z zawodniczkami Zagłębia

Zespół z Lubina okazał się lepszy w ostatnim starciu z Kobierkami. Zagłębie pokonało KPR Gminy Kobierzyce 38:23.

Spotkanie zaczęło się dość spokojnie, a po pierwszych kilku wymianach prowadziły zawodniczki Zagłębia (2:1 4’). Kobierzyczanki miały problem z wypracowaniem klarownych okazji do rzutu, a sytuacja stała się trudniejsza, gdy karę 2 minut otrzymała Zuzanna Ważna (6:3 10’). Ofensywa liderek ORLEN Superligi Kobiet wyglądała naprawdę efektownie, a świetnym wykończeniem popisywała się Kochaniak-Sala (8:4 13’). Na półmetku pierwszej połowy gospodynie wygrywały 10:5.

Straty Kobierek były niezwykle kosztowne, a mistrzynie Polski stale powiększały przewagę (13:5 18’). W 22 minucie bardzo ładnie akcję wykończyła Anastasyia  Melekestseva (15:6 22’). Na trafienie KPR-u odpowiedziała Michalak, która dzięki temu trafieniu awansowała na 1. miejsce wśród najlepszych strzelczyń ligi (16:6 24’). Bezbłędna przy egzekucji rzutów karnych była Despodovska, która 3 razy stanęła na linii 7 metra (18:8 27’). Chwilę później przytomnie pod bramką Zagłębia zachowała się Kucharska (18:9 28’). Końcówka pierwszej części gry była o wiele lepsza dla przyjezdnych niż pierwsza faza spotkania. Do przerwy piłkarki z Lubina prowadziły 20:11.

Po zmianie stron obraz gry był bardziej wyrównany względem pierwszej połowy (22:13 35’). Gospodynie po chwili przyspieszyły, co pozwoliło odskoczyć na kolejne trafienia (26:15 40’). Świetnie w bramce Zagłębia spisywała się Malikiewicz (28:15 42’). Nie do zatrzymania w dzisiejszym pojedynku była Kochaniak-Sala (29:15 43’).

Dobrą obroną wyróżniła się Viktoriia Saltaniuk, lecz nie udało się Kobierkom przekuć tego posiadania w trafienie (29:15 47’). Liderki ligowej tabeli nie zwalniały i dopisywały do swojego dorobku kolejne bramki (33:18 50’). Podopieczne Palicy po 3 skutecznych akcjach zmniejszyły stratę do rywalek, a świetną finalizacją popisała się Drażyk (33:21 52’). Chwilową niemoc Zagłębia w ofensywie wykorzystała także Wiertelak (33:22 55’). Kobierki mogły mieć jeszcze więcej goli na koncie, lecz zatrzymywała ich wyśmienicie dysponowana Zima (34:22 57’). Końcowy wynik meczu to 38:23 dla Zagłębia.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Kochaniak-Salę, a po stronie KPR-u wyróżniono Viktoriię Saltaniuk.

Już w środę (13/03) dojdzie do rewanżu obu drużyn w starciu 19. serii ORLEN Superligi Kobiet. Pojedynek w Lubinie rozpocznie się o godzinie 18:00.