Strona główna Zdrowie i uroda we Wrocławiu Esperal Wrocław – gdzie wszyć lek w naszym mieście?

Esperal Wrocław – gdzie wszyć lek w naszym mieście?

12 czytanie w minutach
2
0
295

Każdy, kto chce zerwać z problematycznym nałogiem, jakim jest alkoholizm, powinien wiedzieć wszystko na temat terapii esperalem. Terapia esperalem nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego organizmu. Dopiero w momencie spożycia alkoholu, możemy spodziewać się często tragicznych skutków ubocznych. Terapia ta ma dość specyficzne działanie, jednak jest ona w 100% skuteczna. Poniżej prezentujemy informacje odnośnie terapii leczenia z wykorzystaniem esperalu oraz kliniki we Wrocławiu oferujące tego typu zabieg.

Esperal – Najważniejsze informacje

Esperal, potocznie znany jako „wszywka” jest jedną z metod walki z alkoholizmem. Jego aktywny składnik, disulfiram powoduje w organizmie zatrzymanie trawienia alkoholu, czego skutki potrafią naprawdę zniechęcić do jego spożywania. To na wywołaniu awersji do trunków polega właśnie leczenie esperalem. Jedni wierzą w jego działanie, inni zupełnie je odrzucają, a tylko niewielu rozumie jakie warunki konieczne są do tego, by esperal przyniósł pożądane rezultaty. Czym jest popularna wszywka? Jakie jest jej działanie? Na czym polega zabieg wszycia esperalu?

Esperal – anty-alkoholowa wszywka

Disulfiram to czynny składnik esperalu, odpowiedzialny za blokowanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej, odpowiedzialnego za rozkład alkoholu w wątrobie. Alkohol, który nie jest przez organizm trawiony gromadzi się w nim pod postacią aldehydu octowego. Objawy takiego nagromadzenia nie są przyjemne i to właśnie one mają działać odstraszająco na osobę uzależnioną poddającą się leczeniu esperalem. Przedsmak działania wszywki znają wszyscy, którzy choć raz mieli do czynienia z kacem, jednak działanie tabletek sprawia, iż efekt ten jest wielokrotnie silniejszy, pojawia się już po 10 minutach od spożycia alkoholu i trwa bez przerwy nawet do 10 godzin.

Esperal we Wrocławiu – kliniki leczenia alkoholizmu

Prezentujemy wrocławskie kliniki oferujące leczenie alkoholizmu z wykorzystaniem esperalu.

NGM Wrocław

ul. Generała Hallera 9/6 Wrocław

+48 880 808 880 lub +48 519 775 225

Wrocławski oddział ogólnopolskiej sieci klinik leczenia uzależnień od alkoholu zlokalizowany jest w centrum miasta, tuż przy skrzyżowaniu ulic Hallera i Powstańców Śląskich. Poradnia antyalkoholowa mieści się na 1 piętrze. W ofercie kliniki oprócz zabiegów leczenia esperalem znajdziemy także zabiegi detoksu alkoholowego oraz terapie alkoholowe prowadzone przez psychologów. Klinika wprowadziła także możliwość kompleksowego podejścia do leczenia alkoholizmu wprowadzając do oferty pakiety odwykowe składające się z zabiegu wszycia esperalu, detoksu alkoholowego oraz spotkań motywacyjnych ze specjalistami.

Galeria poradni leczenia alkoholizmu:

Więcej na stronie nasz-gabinet.pl

Disulmed 24h

Centrum

+48 880 808 880 lub +48 519 775 225

Strona: esperal.wroclaw.pl

Zalety:

 • Opieka konsultanta
 • Elastyczne godziny pracy
 • 9 lat doświadczenia
 • Oryginalny lek
 • Pełna dyskrecja
 • Użycie oryginalnego leku Esperal
 • Duża praktyka w leczeniu alkoholizmu
 • Wysoka skuteczność terapii alkoholowych

Zabiegi:

 • Esperal
 • Detoks alkoholowy
 • Terapie alkoholowe wykonywane przez certyfikowanych specjalistów

Klinika AliMed Wrocław

Krzyki, Centrum

+48 880 808 880 lub +48 519 775 225

Bezpieczne wszywki alkoholowe

Strona: esperal-leczenie.pl

Zabiegi:

 • Wszywki alkoholowe esperal
 • Terapie alkoholowe
 • Odtrucia alkoholowe

BARDZO DOBRE OPINIE

 

Beata Nadolska

ul. Michałowskiego 9, Wrocław

odtrucia-alkoholowe.wroclaw.pl – Uwaga – strona zhakowana!

Andrzej Gaborski

ul. Saperów 38, Wrocław

Zabiegi: Esperal, Naltrekson

Godziny otwarcia: 10:00 – 20:00

Sobota i Niedziela: godziny niestandardowe

Esperal jako wszywka i tabletki

Leczenie esperalem jest powszechnie znaną metodą na całym świecie. Dzięki dwóm rodzajom terapii, jakie możemy zastosować, coraz więcej osób decyduje się na podjęcie jednej z nich. Zarówno jednak wszywka, jak i tabletki mogą przynieść nam pożądany efekt. Wiele osób jednak decyduje się na zastosowanie wszywki – jest ona umieszczana pod skórą, najczęściej na plecach lub na pośladkach.

Esperal wszywany jest okolicach pośladków. Lek działa na organizm pacjenta 12 miesięcy od daty wykonania zabiegu.

Wszywka taka regularnie wydziela substancję znaną bliżej jako Disulfiram. Substancja ta odpowiedzialna jest za reagowanie tylko i wyłącznie z alkoholem etylowym. Tabletki działają w ten sam sposób, jednak warto wiedzieć, że nieraz niektórzy pacjenci przerywają terapię na kilka dni, jeśli wiedzą, że będą mieli niedługo okazję do napicia się alkoholu. Wszywka natomiast pozostaje z nami jeszcze przez wiele miesięcy. Wiedząc, że nie możemy jej wyjąć, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie możemy absolutnie sięgać po alkohol. Wszywkę stosują osoby, które borykają się z ciężkim i długim uzależnieniem. Dzięki specyficznej reakcji naszego organizmu na alkohol, momencie gdy nadal przechodzimy terapię esperalem, wielu zwyczajnie boi się sięgnąć po alkohol.

Esperal Wrocław

Esperal i długość oraz sposób jego działania

Terapia i jej długość dobierane są indywidualnie do pacjenta oraz stopnia jego uzależnienia. Esperal zazwyczaj przyjmuje się od pół roku do dwóch lat. Jednak konieczne jest posiadanie wiedzy na temat działania esperalu oraz typów terapii. Każdy, kto ma problemy z nadużywaniem alkoholu, powinien dowiedzieć się o tej metodzie oraz o jej działaniu. Często można więc spotkać pytania na temat tego, jakie istnieją nowoczesne metody na walkę z alkoholizmem. Sposób, w jaki działa esperal jest dosyć znany, dlatego w Internecie możemy natknąć się wręcz na masę pytań odnośnie typu terapii esperalem oraz bezpieczeństwa. Wiele osób interesuje się długością czasu, przez jaką nie można będzie im spożywać alkoholu.

Esperal – kto i kiedy może poddać się terapii

Osoby, które są uzależnione od alkoholu w mniejszym bądź w większym natężeniu. Terapię esperalem należy rozpocząć, gdy wszystkie inne środki zawodzą. Alkoholizm bowiem jest bardzo ‘popularnym’ typem uzależnienia. Przez jego różne formy nasilenia, mamy wiele możliwość na pozbycie się nałogu. Jednak najwięcej zależy od naszej silnej woli, co dość często podkreślane jest przez wielu terapeutów oraz lekarzy. Jeśli więc jesteśmy po kolejnej nieudanej terapii, jak najbardziej można poddać się terapii esperalem. Terapia tego typu umożliwia nam bowiem całkowite wydostanie się ze szponów nałogu. Esperal, który stosowany jest w formie tabletek lub wszywki, ma za zadanie wspomóc nas w całkowitej wstrzemięźliwości od alkoholu przez dłuższy czas.

Przed zabiegiem wszycia esperalu nie można spożywać alkoholu przez 24 godziny!

Ważne – objawy związane z implantacją esperalu:

Po zabiegu mogą pojawić się następujące negatywne reakcje organizmu:

 • drgawki,
 • intensywne pocenie,
 • zaburzenia rytmu serca,
 • stany lękowe,
 • potrzeba zwymiotowania,
 • skoki ciśnienia tętniczego,
 • rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Kto nie może korzystać z tej formy leczenia?

Osoby, które odczuwają silną nadwrażliwość na Disulfiram, absolutnie nie mogą poddać się tego typu zabiegowi. Dodatkowo, wszyscy którzy spożywali alkohol w ciągu ostatnich 12 godzin, nie mogą skorzystać z zabiegu. Wszyscy ci, którzy mają niewydolność lub zapalenie nerwu wzrokowego, zaburzenia psychiczne, nadciśnienie tętnicze, różne niebezpieczne choroby serca – zostają wykluczeni z listy osób kwalifikujących się do zabiegu ze względów zdrowotnych.

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Zdrowie i uroda we Wrocławiu

2 komentarze

 1. Karol

  11 grudnia 2017 at 2:06 pm

  3 miesiące temu wszywałem esperal w NGM i była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu.

  Odpowiedz

 2. Iw Pi

  20 grudnia 2017 at 11:28 am

  Nadolska – OSZUSTKA,ODRADZAM.RANA PAĆKA SIĘ JUŻ 2 MIESIĄCE,MAM JAKĄŚ SWĘDZĄCĄ WYSYPKĘ NA RĘKACH,TO CO WSZYŁA ZA 450 PLN TO NIE JEST ESPERAL.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Dzień Babci i Dziadka 2018

Dzień Babci i Dziadka to dwa następujące po sobie świeckie święta. Organizowane głównie pr…