Strona główna Sport Siatkówka. Gwardia Wrocław z bardzo ważnym zwycięstwem

Siatkówka. Gwardia Wrocław z bardzo ważnym zwycięstwem

Siatkarze Gwardii Wrocław wygrali z PZPS Spała w zaległym meczu 17. kolejki Tauron I Ligi. Pomimo zwycięstwa, podopieczni Norberta Śrona nie mogą być całkowicie zadowoleni ze swojej dyspozycji.

W czwartkowy wieczór (1 lutego) na parkiecie hali Orbita spotkały się dwie ekipy z dołu tabeli: Gwardia Wrocław oraz PZPS Spała. Zdecydowanym faworytem byli gospodarze. Goście do tej pory wygrali tylko jedno spotkanie w rozgrywkach I Ligi i wyraźnie odstają od reszty stawki. Gwardziści, choć są w nieco lepszej pozycji, nie mogą zaliczyć trwającego sezonu do udanych – zajmują dopiero czternaste miejsce w tabeli.

Pierwszego seta wygrali wrocławianie. Choć zakończył się on wynikiem 25-23, to kibice Gwardii mogli poczuć nadzieję na łatwe, szybkie zwycięstwo. Meczowa rzeczywistość okazała się zupełnie odmienna. Drugą oraz trzecią odsłonę spotkania sensacyjnie zwyciężyli goście. Zawodnicy ze Spały poczuli wiatr w żaglach, w pewnym momencie zyskali siedmiopunktową przewagę (21-14) i wydawało się, że są na dobrej drodze do niespodziewanego zakończenia. W końcówce inicjatywę przejęli jednak gospodarze, którzy doprowadzili do wyrównania stanu gry. W czwartym secie pewnie pokonali przeciwników i po wyrównanym tie-breaku wygrali całe spotkanie.

Tym samym wrocławianie zanotowali szóste zwycięstwo w trwających rozgrywkach. Jednocześnie odskoczyli od przedostatniego Chrobrego Głogów na cztery oczka. Kolejny mecz podopieczni Norberta Śrona rozegrają w sobotę (3 lutego). W hali Uniwersytetu Przyrodniczego zmierzą się z siódmą w tabeli Visłą Bydgoszcz. Początek o godzinie 17:00.

Gwardia Wrocław – SMS PZPS Spała 3:2 (25:23, 23:25, 22:25, 25:17 15:11), MVP: Michał Godlewski