Strona główna Aktualności Szczypiorniści Śląska udanie weszli w nowy rok. Wrocławianie wygrali 13 (!) mecz z rzędu

Po przerwie świątecznej do gry wrócili szczypiorniści Śląska Wrocław. W pierwszym meczu nowego roku zmierzyli się oni na własnym parkiecie z KPR-em Żukowo. Emocjonujące spotkanie sześcioma bramkami przewagi wygrali gospodarze.

Ponad cztery tygodnie czekali piłkarze ręczni Śląska na powrót do gry – ostatni mecz wrocławianie rozegrali 16-ego grudnia w Wieluniu z tamtejszym MKS-em. Po wyrównanym pojedynku wrocławianie zwyciężyli 24:22 i umocnili się na czele tabeli. Dzisiejsi rywale pewnie pokonali natomiast Pogoń Szczecin (35:27). Trójkolorowi przystępowali jednak do starcia z szczypiornistami z Pomorza jako pewni faworyci. Do tej pory Śląsk ani nie razu nie zaznał goryczy porażki – 12 zwycięstw w 12 meczach. Ekipa z Żukowa natomiast zajmowała ósme miejsce w tabeli, mając 21 oczek na swoim koncie.

Pierwsze minuty potwierdziły mistrzowskie aspiracje wrocławian. Z minuty na minutę budowali oni przewagę – na półmetku pierwszej połowy różnica punktowa wynosiła pięć oczek. Gospodarze grali twardo w obronie, przez co przyjezdni nie byli w stanie nawiązać kontaktu. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 22:17 dla Śląska.

Początek drugiej połowy nie rozpoczął się pozytywnie dla podopiecznych Bartłomieja Koprowskiego. Goście z Żukowa zaczęli odrabiać straty, a gospodarze przestali rzucać bramki. W pewnym momencie przyjezdni zbliżyli się do liderów Ligi Centralnej na dwa trafienia. Gdy wydawało się, że wyrównanie stanu gry jest kwestią czasu, Trójkolorowi wrócili na wcześniejsze tory. Udało się to głównie dzięki szybkim kontratakom i interwencjom Marcina Młoczyńskiego. Do końcowej syreny rezultat utrzymywał się na poziomie 5/6 bramek przewagi gospodarzy, choć żukowianie aż do ostatniej minuty nie złożyli broni. Cały czas ambitnie walczyli, lecz to Śląsk okazał się bardziej skuteczny.

Ostatecznie wrocławianie zwyciężyli 42:36 i tym samym zwiększyli przewagę nad resztą stawki. Następny mecz Trójkolorowi rozegrają 20 stycznia (wyjazd), a ich przeciwnikiem będzie Nielba Wągrowiec.