Strona główna Aglomeracja Zespół z Kobierzyc przegrywa z Zagłębiem

Zespół z Kobierzyc przegrywa z Zagłębiem

Mistrzynie Polski zwyciężyły z zespołem KPR gminy Kobierzyce 35:28 w 19. serii ORLEN Superligi Kobiet. Podopieczne Marcina Palicy zaprezentowały się dużo lepiej niż przed tygodniem, ale niestety to nie wystarczyło na zespół Zagłębia.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a skuteczna pod bramką gospodyń była Lesia Smolinh (2:2 5’). Kobierzyczanki weszły w mecz dużo lepiej niż przed siedmioma dniami i trzymały tempo narzucone przez mistrzynie Polski (4:4 9’). Żaden z zespołów nie potrafił zbudować przewagi, co było niezwykle interesujące dla widowiska. Świetnie na rozegraniu spisywała się Małgorzata Buklarewicz, dokładając do tego również ważne trafienia (7:8 14’).

Podopieczne Marcina Palicy coraz lepiej spisywały się w ofensywie, a sprytnym rzutem podwyższyła Mariola Wiertelak (9:11 18’). Liderki ORLEN Superligi Kobiet zmniejszyły stratę za sprawą Patricii Matieli (11:12 22’). Fantastyczne zawody rozgrywała Lesia Smolinh, która trafiła po raz piąty (11:14 23’). Lubinianki nie dawały za wygraną, a do bramki drogę znalazła Adrianna Górna (14:15 27). Po pierwszej połowie na tablicy widniał remis 16:16.

Po zmianie stron Zagłębie wyszło na dwubramkowe prowadzenie (18:16 33’). Gospodynie dużo lepiej broniły w drugiej części gry, co pozwoliło stopniowo budować przewagę nad brązowymi medalistkami (21:18 38’). Po raz kolejny świetnym trafieniem popisała się Małgorzata Buklarewicz, zmniejszając stratę (21:19 39’). Liderki ligowej tabeli nie zwalniały tempa, a znakomicie w ofensywie spisywała się Karolina Kochaniak-Sala (25:19 44’).

Podopieczne Bożeny Karkut pewnie zmierzały po zwycięstwo, ale przyjezdne wciąż dążyły do powiększania dorobku (28:22 49’). Duży kontrast obserwowaliśmy w zespole KPR-u względem pierwszej połowy, a Lubinianki bezwzględnie to wykorzystywały (31:24 54’). Ostatnie minuty derbowego pojedynku były bardzo spokojne, a mecz zakończył się wynikiem 35:28.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Adriannę Górną, a po drugiej stronie wyróżniono Lesię Smolinh.

W następnej serii gier Kobierki powitają u siebie Młyny Stoisław Koszalin, a do Lubina przyjedzie MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski.