Strona główna Aktualności Gdzie popływamy na świeżym powietrzu we Wrocławiu

Gdzie popływamy na świeżym powietrzu we Wrocławiu

0
0
350

W ostatnim wpisie prezentowaliśmy miejskie plaże, na których można wypocząć i się zrelaksować. Dzisiaj przedstawiamy zestawienie kąpielisk na wolnym powietrzu, które pozwolą nawet w środku miasta poczuć się jak na wakacjach!

Kąpieliska we Wrocławiu

Wrocław, jako miasto szczególnie przyjazne turystom, oferuje wiele rodzajów rozrywki. Każdy z nas ma więc możliwość skorzystać z wielu różnorodnych atrakcji w czasie wolnym. W związku ze zbliżającymi się wakacjami, otwierane są kąpieliska w różnych miejscach miasta. Są one dostępne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W wolnym czasie, możemy wybrać się nad wodę z całą rodziną lub z przyjaciółmi. Warto dodać, że oprócz samego odpoczynku, miasto Wrocław oferuje również leżaki na plaży, dostęp do punktu medycznego oraz ratownika. Poza tym, nad wodą będziemy mogli kupić różne przekąski. Miejsca, w których mieszczą się kąpieliska, są całkowicie bezpieczne i czyste.

Gdzie można pójść popływać we Wrocławiu?

Wiele jest miejsc, do których możemy się udać by nieco się schłodzić i popływać. Obecnie, możemy korzystać z kąpielisk:

  • Kłokoczyce,
  • Wejherowska,
  • Glinianki,
  • Morskie Oko.

Pod koniec czerwca, czyli już 22, będziemy mogli udać się również na bezpłatne kąpieliska strzeżone – kąpielisko Królewiecka na Maślicach, Harcerska na Oporowie oraz Jeziorowa w Pawłowicach. Warto wspomnieć, że ceny biletów wstępu nie ulegną zmianie. Z kąpielisk będzie można korzystać aż do zakończenia sezonu, czyli do końca sierpnia.
Odpoczynek nad wodą stanowi najczęstszą formę relaksu podczas wakacji i urlopów. Publiczne miejsca nad wodą są dostępne dla każdego z nas. Przez cały okres wakacyjny mamy więc możliwość ochłodzić się w wybranym zbiorniku wodnym i popływać.

Na terenie kąpielisk organizowane są już ostatnie prace porządkowe i  przygotowawcze do sezonu. Kosi się trawę, maluje na nowo ławki oraz kontroluje się urządzenia służące do oczyszczania wody.
Praktycznie w każdej dzielnicy Wrocławia, znajduje się przynajmniej jedno kąpielisko lub basen. Władze miasta chcą otworzyć kilka dodatkowych takich miejsc do wypoczynku. We Wrocławiu bowiem jest około 200 zbiorników wodnych. Obecnie dokonuje się przeglądu w coraz większej ilości miejsc, celem wybudowania kolejnych kąpielisk.

Ostatnia edycja 20 czerwca 2018

  • Glinianki

    Jednym z najbardziej popularnych wrocławskich kąpielisk są Glinianki. Gdy tylko temperatur…
Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

„Pora burzy” – zagadka romansu z czasów II wojny i współczesna pisarka, która stara się ją rozwikłać.

Najnowsza powieść Katarzyny Redmerskiej, której akcja toczy się m.in. we Wrocławiu współcz…