Strona główna Sport Historyczne zwycięstwo w Siedlcach! Komplet punktów wraca na Dolny Śląsk

Historyczne zwycięstwo w Siedlcach! Komplet punktów wraca na Dolny Śląsk

W ramach ósmej kolejki mierzyliśmy się z zespołem PSG KPS Siedlce. Mecz od pierwszych piłek był niezwykle wyrównany, a o losach poszczególnych setów decydowały niuanse. Dobra gra blokiem oraz w kontrataku pozwoliła nam ostatecznie odnieść pierwsze, w historii, zwycięstwo w Siedlcach. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Kamil Maruszczyk.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów między zespołami (1:1; 4:4), jednak kilka chwil później wyższość siedleckiego bloku musiał uznać Jan Fornal (7:6). Kolejne ataki kończył Mariusz Schamlewski, lecz po ataku Mateusza Kufki gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie (12:10). Kolejne ataki Bartłomieja Zawalskiego wyprowadziły nas na prowadzenie (13:14), a ręki w ataku nie zwalniał również Paweł Gryc (14:15). Po błędzie przejścia linii o czas poprosił Dawid Murek (18:16), natomiast po wznowieniu gry punktował Mariusz Schamlewski (18:17). W końcówce ręce Kamila Długosza obił Kamil Maruszczyk, a po błędzie podopiecznych Mateusza Grabdy na tablicy wyników pojawił się remis (21:21). Z prawego skrzydła atakował Jan Fornal (23:23), lecz po ataku Kacpra Wnuka o losach seta decydowała gra na przewagi (24:24). Przewaga przechodziła z rąk do rąk, jednak ostatecznie Bartłomiej Zawalski zakończył pierwszą partię punktowym blokiem (25:27).

Drugiego seta lepiej otworzyli zawodnicy PSG KPS Siedlce (3:1), a z lewego skrzydła punktował Kamil Maruszczyk (3:2). Kontratak na korzyść swojej drużyny rozstrzygnął Kamil Długosz (5:2). Rosnąca przewaga rywali w pierwszej fazie seta spowodowała, że o czas poprosił Dawid Murek (6:2). Po wznowieniu gry siedlczanie utrzymywali zaliczkę (8:4). Raz po raz kolejne ataki kończył Paweł Gryc (9:7), choć kilka chwil później pojedynczym blokiem na naszym atakującym popisał się Kamil Długosz (11:7). Również nasi zawodnicy punktowali w tym elemencie (11:9), lecz w kolejnych fragmentach miejscowi utrzymywali prowadzenie (15:11). Asa serwisowego posłał Paweł Gryc (16:14), a dobry blok zbliżył nas do rywali już tylko na punkty (17:16). Dobrym kontratakiem popisał się Bartłomiej Zawalski (19:18). W końcówce punktował Przemysław Kupka (21:19), a o drugą przerwę poprosił Dawid Murek. Po powrocie na plac gry atak skończył jeszcze Paweł Gryc (23:21). Długą wymianę skończył Jan Fornal (24:23; 24:24). Po raz kolejny zespoły toczyły walkę punkt za punkt (26:26), jednak ostatecznie szalę zwycięstwa przechylił na swoją korzyść zespół gospodarzy (29:27).

Trzeci set rozpoczął się od punktowej zagrywki Kamila Maruszczyka (0:1), lecz kilka chwil później punktował Przemysław Kupka (2:1). Wyższość bloku rywali musiał uznać Paweł Gryc (6:4). W kolejnych fragmentach gra toczyła się cios za cios, jednak na prowadzeniu pozostawali gospodarze (10:9). Do wyrównania wyniku doprowadził Paweł Gryc (11:11), a z pola zagrywki punktował Jan Fornal (13:14). Z drugiej strony siatki ręki nie zwalniał Damian Dobosz (16:17), lecz kolejny kontratak skończył Paweł Gryc (17:19). O czas poprosił Mateusz Grabda, lecz po powrocie na plac gry Gwardziści punktowali blokiem (17:20). W końcówce straty zaczął odrabiać Mateusz Kupka (20:21). Raz po raz kolejne ataki kończył Kamil Maruszczyk (21:23), a po kolejnym bloku nasza drużyna miała szansę na zakończenie seta (21:24). Rywale zatrzymali jeszcze kontratak Pawła Gryca, co skutkowało czasem dla Gwardzistów (22:24). Ostatecznie po wznowieniu gry seta zakończył Paweł Gryc (22:25).

Czwarty set rozpoczął się od wymiany ciosów między zespołami (1:1), lecz kilka chwil później ręce naszych zawodników obijał Przemysław Kupka (4:2). Na lewym skrzydle zameldował się Kamil Maruszczyk (6:5), a po bloku na Kamilu Długoszu na tablicy wyników pojawił się remis (7:7). Ze środka siatki piłkę w naszym boisku umieścił Jakub Strulak (10:8), a wyższość siedleckiego bloku musiał uznać Jan Fornal (11:8). Przy zagrywkach Jana Fornala nasz zespół punktował blokiem i tym samym doprowadził do remisu (13:13). Na wykorzystanie przerwy zdecydował się Mateusz Grabda. Atak skończył Kamil Długosz (15:15), lecz w tym meczu bardzo dobrze funkcjonował nasz blok (15:17). Jednak rywale również skutecznie czytali naszą grę i zatrzymali Pawła Gryca (17:17). Z pola zagrywki kolejne „oczka” dokładał Tytus Nowik (18:20). Kolejne sytuacyjne piłki kończył Jan Fornal (19:23). Siedlczanie zatrzymali jeszcze atak naszego przyjmującego (20:23), jednak kilka chwil później Jan Fornal posłał asa serwisowego i zakończył całe spotkanie (20:25).

PSG KPS Siedlce – Chemeko-System Gwardia Wrocław 1:3 (25:27; 29:27; 22:25; 20:25)

MVP: Kamil Maruszczyk

Składy zespołów

PSG KPS Siedlce: Kamil Długosz, Damian Dobosz, Jakub Strulak, Krzysztof Pigłowski, Przemysław Kupka, Mateusz Kufka, Patryk Waloch (libero) oraz Michał Gołębiowski, Kacper Wnuk

Chemeko-System Gwardia Wrocław: Jan Fornal, Kamil Maruszczyk, Leon Dervisaj, Paweł Gryc, Bartłomiej Zawalski, Mariusz Schamlewski, Adrian Mihułka (libero) oraz Tytus Nowik, Łukasz Lubaczewski, Michał Godlewski