Strona główna Aktualności Pasieka na 300 tysiące pszczół na dachu Wroclavii

Pasieka na 300 tysiące pszczół na dachu Wroclavii

0
0
409

Na dachu Wroclavii zamieszkało 5 rodzin pszczelich, liczących od 50 do 60 tysięcy pszczół. Niewiele osób wie, że jest to już trzecia tego typu pasieka we Wrocławiu (Jedna znajduje się na dachu Urzędu Wojewódzkiego przy pl. Powstańców Warszawy, a druga na dachu Teatru Capitol przy ul. Piłsudskiego). Pasieka umiejscowiona jest nad wjazdem na parking, w pobliżu skrzyżowania ul. Dyrekcyjnej i Joannitów. Miejsce to jest niedostępne dla gości i odległe od bloków i biur.

Korzyści pasieki

Już wkrótce zebrany zostanie pierwszy miód, a korzyści pasieki jest znacznie więcej. Pszczoły w pasiekach zapylają kwiaty co znacznie wpływa na poprawę wyglądu roślin w odległości ok. 2 km.Projekt powstał z inicjatywy firmy Unibail-Rodamco-Westfield, która prowadzi domy dla pszczół w różnych miastach, w swoich centach oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W Polsce działa już 20 uli, które zarządzane są przez Unibail-Rodamco-Westfield.

Jak przekonują specjaliści pszczoły wcale nie są agresywne, a ich obecność jest niezwykle ważna dla zachowania bioróżnorodności. Na pasiece zlokalizowanej w centrum miasta skorzystają wszyscy mieszkańcy okolicy. Pszczoły potrzebują w swoim otoczeniu roślin, z których mogą zebrać nektar i pyłki. W naszym klimacie występuje ok 3 tysięcy roślin, które są dobrym ich źródłem. Co ciekawe sami mieszkańcy pobliskich ulic mogą wesprzeć inicjatywę sadząc na swoich balkonach np. aksamitki, werbenę, wrzosy, wrzośce, lawendę i nasturcję.

 

zdjęcia: wroclaw.pl

Ostatnia edycja 23 lipca 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Wystartowała VI edycja KUŹNI PROJEKTÓW – najciekawsze inicjatywy kulturalne

Kuźnia Projektów to konkurs na najciekawsze inicjatywy kulturalne realizowane dla mieszkań…