Strona główna Aktualności Szczypiornistki KPR Gminy Kobierzyce z Pucharem Polski!

Szczypiornistki KPR Gminy Kobierzyce z Pucharem Polski!

Rozegrane w Gnieźnie finałowe spotkanie Pucharu Polski było swoistymi derbami Dolnego Śląska. Kobierzyckie podopieczne trener Edyty Majdzińskiej pokonały aktualne Mistrzynie Polski z MKS Zagłębia Lubin. Kobierzyczanki zakończyły pierwszą połowę wysokim, sześciobramkowym  prowadzeniem (8:14), którego nie udało się do końca meczu zniwelować zawodniczkom z Zagłębia Miedziowego trenowanym przez Bożenę Karkut. Spotkanie zakończyło się wynikiem 21:23. We wręczaniu Pucharu uczestniczył m.in. wójt gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik.

Puchar Polski jest największym osiągnięciem klubu z podwrocławskich Kobierzyc. W zeszłym sezonie zespół zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski ustępując jedynie zawodniczkom z Lubina. W świeżo zakończonym sezonie 2021/22 zajął trzecie miejsce.