Strona główna Kultura Piąta edycja wrOFFław 2023 Showcase – festiwalu wrocławskiej muzyki.

Piąta edycja wrOFFław 2023 Showcase – festiwalu wrocławskiej muzyki.

wrOFFław to trzydniowe święto muzyki Wrocławia, które odbędzie się w unikalnym postindustrialnym wnętrzu starej zajezdni tramwajowej w Czasoprzestrzeni w dniach 2-4 czerwca 2023 roku. Jest to miejsce spotkania branży muzycznej oraz szansa dla zespołów z Wrocławia, aby pokazać się ze swoją twórczością szerszej publiczności.

Na festiwalowej części wrOFFławia zostanie zaprezentowane szerokie spektrum stylistyczne, od rocka po elektronikę, od alternatywy do popu. Do udziału w festiwalu zapraszane są składy, których muzyka porusza. Nie zostały wprowadzone żadnych ograniczenia gatunkowych – najważniejsze było to, że grupy mają coś do powiedzenia i wypracowały własne, unikalne brzmienie. 

Na festiwal zostanie wybrane 14 zespołów. Swoje zgłoszenia można przysyłać do końca marca 2023.

W poprzednich edycjach zagrali: Nowomowa, Pola Chobot & Adam Baran, Francis Tuan, Lushy!, Resoraki, Psychoformalina, The Lions, EEMEE, Monsieur Premiere, The Bullseyes,  Fjord, Daffodil Pill , Bednarska, Kowalczyk x Serca.

Pierwsza edycja odbyła się w 2019 roku. Od tego czasu, co roku przyciąga coraz szerszą publikę.

Co roku części festiwalowej towarzyszą wykłady i panele dla branży muzycznej, stoiska wytwórni, etc.

Partnerzy: YouBand, Craft Event, Shubert, ZAIKS, Cierpienia Młodego Muzyka, Czasoprzestrzeń, Klub Łącznik.

Co to jest showcase?

Istnieją dwa rodzaje festiwali. Normalne festiwale, których celem jest zadowolenie publiczności i festiwale showcase’owe, które tworzone są dla branży muzycznej. Ich celem jest spotkanie wszystkich graczy tej branży od wykonawców poprzez wytwórnie po managerów klubów czy dyrektorów artystycznych festiwali. Podczas showcase’u kluczowa jest wymiana kontaktów, doświadczeń i edukacja. Dla wielu nowych zespołów występ nas scenie festiwalu jest szansą, aby zaistnieć i pokazać swoją twórczość. Festiwal wrOFFław, mimo tego, że przez poprzednie 3 edycje nie nazywał się showcasem, zdecydowanie nim był. 

Koncertom lokalnych zespołów towarzyszyć będą spotkania z przedstawicielami branży muzycznej, wykłady ekspertów, panele dyskusyjne i warsztaty. Podczas części edukacyjnej eksperci będą rozmawiać o współczesnych wyzwaniach dla branży, ale też przekazywać ważną wiedzę, która zwiększy szansę na sukces na wyboistej drodze jaką jest rynek muzyczny.

W poprzednich latach spotkania dotyczyły – organizacji tras koncertowych, self managementu, czy współpracy z ZAIKSem i stacjami radiowymi. Swoją wiedzą dzielili się m.in. : Grzegorz Stabeusz, Maciej Nestor, mec. Krzysztof Zuber, Maciej Szabatowski, Maciej Przestalski, Marek Pędziwiatr i Lech Janerka.

Miejsce

„Czasoprzestrzeń”  Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych jest  prowadzone przez Stowarzyszenie Tratwa w unikalnym postindustrialnym obiekcie. Ich misją jest wspieranie kultury autorskiej, młodej, często alternatywnej wobec mainstreamu, tworzonej we Wrocławiu. W tym celu stara zajezdnia tramwajowa Dąbie zmieniona została w miejsce spotkań artystów i społeczności lokalnej. Miejsce, gdzie mogą tworzyć, grać koncerty, pokazy i spektakle, robić wystawy, brać udział w warsztatach i spotkaniach. Na tym terenie regularnie spotykają się liczne grupy studentów, którzy pracują nad swoimi projektami i się integrują.

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również

Do Pergoli wróciły pokazy Fontanny Multimedialnej. Warto wybrać się tam szczególnie wieczorem

W zeszłą sobotę wybrałam się na pokaz wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Muszę przyznać…