Strona główna Porady Zimowe obuwie robocze – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zimowe obuwie robocze – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

0
0
256

Praca zimą nie jest łatwym zadaniem. Często zmiany temperatury i zmienne warunki atmosferyczne powodują, że organizm jest narażony na wyziębienie i choroby. Najbardziej narażone na zimno i wilgoć są dolne części kończyn. Palce szybko przemarzają i powodują dyskomfort. Uniemożliwia to skupienie na wykonywanej pracy. Dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiednie robocze obuwie zimowe.

Obuwie zimowe męskie robocze – podstawowe właściwości

Największą zaletą ochronnego obuwia zimowego jest odporność na niskie temperatury, które zimą są na porządku dziennym. Obuwie tego typu jest najczęściej wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapobiegają przepuszczaniu zimnego powietrza do wewnątrz. Ponadto wysokiej klasy materiał zapobiega przemakaniu butów. Zimą często mamy do czynienia z padającym śniegiem oraz deszczem. Wiele modeli obuwia roboczego wykonywanych jest przy użyciu polara, materiał ten utrzymuje ciepło wewnątrz buta. Świetnie sprawdzają się również modele, których podeszwa została wykonana z kauczuku nitrylowego, który stanowi dodatkową ochronę przed niskimi temperaturami.

Na jakie marki i modele zwrócić uwagę ?

Przykładowo buty robocze Cofra świetnie sprawdzają się w trudnych zimowych warunkach. Idealnie dopasowują się do stopy, zapewniając tym samym komfort noszenia przez cały dzień. Specjalna podeszwa wykonana z poliuretanu chroni przed poślizgami i nie ulega ścieraniu. Oznacza to, że buty zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. Buty ochrone S3 Cofra to jedne z najczęściej wybieranych butów roboczych na zimę. Pokryte są wodoodporną skórą, która umożliwia komfortową i bezpieczną pracę na świeżym powietrzu.

Obuwie ochronne zimowe S3 idealnie nadaje się do pracy w hali produkcyjnej oraz do prac odbywających się na zewnątrz. Często są wybierane przez osoby, zajmujące się między innymi:

  • spawaniem,
  • transportem towarów,
  • pracami budowlanymi
  • obróbką metalu.

Ze względu na swoje liczne właściwości nadają się do wielu środowisk, przez co określane są mianem unikalnych. Zaletę obuwia stanowi również wkładka, która jest wykonana ze specjalnej tkaniny. Wkładkę można wymieniać. Dzięki temu mamy możliwość zachowania odpowiedniej higieny, przez cały czas użytkowania butów.

Zasady BHP

Poszukując butów zimowych męskich, BHP to również czynnik, na który warto zwrócić uwagę. Buty tego typu powinny spełniać wszelkie zasady BHP, co będzie miało kluczowy wpływ na bezpieczną pracę. To właśnie bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu, przy wyborze butów roboczych. W zależności od branży zasady BHP co do obuwia mogą się różnić. Należy więc wcześniej dobrze się z nimi zapoznać.

Co powinny zapewniać wysokiej jakości buty robocze ocieplane zimowe?

Wysokiej jakości obuwie robocze zimowe męskie, powinno spełniać normy dotyczące zasad BHP, co zostało już wyżej nadmienione. Zwykle buty idące w parze z wymaganiami BHP posiadają twarde podnoski, które chronią użytkownika przed uderzeniami i ciężkimi przedmiotami. Ponadto podeszwa powinna być tak skonstruowana, aby poza zapewnieniem ciepła, była odporna na śliskie nawierzchnie. Bardzo dobrze, gdy tak jak w butach ochronnych S3 jest możliwość jej wymiany.

Krój ocieplanych butów roboczych powinien dopasowywać się do stopy. Dzięki temu można uniknąć niepotrzebnych odcisków, otarć i bólu. Buty powinny być wykonane z twardej powierzchni, która zapewni stopie bezpieczeństwo przed ostrymi przedmiotami.

Podsumowanie

W okresie zimowym niezwykle ważne jest, aby buty były wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wykorzystując robocze obuwie zimowe sprawdzonych producentów, można cieszyć się komfortową i bezpieczną pracą nawet przez wiele godzin.

 

Ostatnia edycja 15 kwietnia 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Porady

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na lotnisku we Wrocław? Jaki to koszt?

Wypożyczenie samochodu na lotnisku to rozwiązanie coraz bardziej popularne nie tylko w zag…