Strona główna Kultura we Wrocławiu Festiwal Wachlarz 2018

Festiwal Wachlarz 2018

4 czytanie w minutach
0
0
73

Kolejna edycja Festiwalu Wachlarz zrzeszającego podróżników, reporterów, fotografów i ludzi ciekawych świata odbędzie się już niedługo, bo 16 i 17 czerwca. Tematem przewodnim spotkania będzie „Esencja”.

„Esencję rozumiemy jako powrót do korzeni podróżowania, zwrócenie się ku naturze w swoich podróżach, poznawanie innych kultur czy wreszcie podróż w głąb samego siebie” – mówi Kamila Kowalewska, koordynatorka festiwalu.

Ciekawi prelegenci

W tym roku posłuchać będzie można wielu interesujących osobistości.

  • Marek Tomalik – podróżnik, publicysta, pasjonat Australii, opowie o sytuacji Aborygenów,
  • Kamila Kielar – podróżniczka, która opowie o etyce w górach,
  • Aleksandra Doba – pierwszy w historii człowiek, który samodzielnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki opowie o tym dlaczego zajmuje się tym, czym się zajmuje.

16 czerwca posłuchać będzie można 16 głosów prelegentów, którzy opowiedzą o swojej pracy i pasji. Dodatkowo wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć podróżników oraz ich komentarze na temat tego dlaczego właśnie te zdjęcia wybrali jako „esencję”.

Historia festiwalu

Od 2013 roku wielbiciele podróży oraz fani opowieści podróżniczych spotykają się w ramach festiwalu by wysłuchać prezentacje trwające 18-20 minut. Dzięki krótkiej formie prelekcji każdy ma możliwość opowiedzenia najważniejszych elementów swojej historii i może zaciekawić słuchacza.

Plan festiwalu

Drugiego dnia festiwalu, 17 czerwca, odbędą się warsztaty rozwijające praktyczne umiejętności, które z powodzeniem można wykorzystać podczas swoich podróży albo które przydają się podczas rozwijania swoich pasji.

W tym roku uczestnicy Festiwalu Wachlarz mogą wziąć udział w warsztatach reportażu, blogowania, tworzenia wideo i fotografii. Marcin Kącki,  redaktor „Dużego Formatu” opowie jak rozmawiać i jak pisać, aby nie krzywdzić bohaterów reportaży; Rafał Hetman, autor bloga CzytamRecenzuje.pl przedstawi jak zbudować silną markę; Marcin Mossakowski, autor podróżniczo-filmowego bloga www.livealife.pl zaprezentuje jak tworzyć efektowne wideo, a Wojciech Grzędziński, laureat World Press Photo, Sony World Photography Awards i Grand Press Photo, opowie o fotoreportażu.

Po raz pierwszy w tym roku zaprezentowane zostaną treści dla najmłodszych. Anna Jaklewicz poprowadzi warsztaty archeologiczne, a Michalina Kupper opowie o kulturze Aborygenów. Oba spotkania będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych 4-7 i 8-11 lat.

Więcej informacji na temat Festiwalu Wachlarz i  możliwość nabycia biletów na stronie: wachlarz.pl.

Ostatnia edycja 8 maja 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Kultura we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Jarmark we Wrocławiu

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy to już od kilkunastu lat nieodłączny element okresu pr…