Strona główna Kultura we Wrocławiu Twój Vincent – czy będzie Oskar dla kręconego we Wrocławiu filmu?

Twój Vincent – czy będzie Oskar dla kręconego we Wrocławiu filmu?

3 czytanie w minutach
0
0
180
vincent

Film Twój Vincent został stworzony przez polskich i zagranicznych artystów. Udział w jego tworzeniu brali Polacy, Brytyjczycy, Ukraińcy, Grecy oraz Amerykanie.
Pomysłodawcą projektu jest reżyserka Dorota Kobiela. We współpracy z Hugh Welchmanem – brytyjskim producentem filmowym, stworzyli pierwszą na świecie malarską animację. W stworzeniu animacji brał również udział poeta i prozaik, Jack Dehnel.

Fabuła filmu

Pełnometrażowa animacja opowiada o życiu i zagadkowej śmierci malarza, Vincenta van Gogha. Fabuła nie skupia się na rozwiązaniu tej zagadki, ale na samym losie artysty. Technika, jaką wykonana jest animacja, była szczególnie wymagająca. Do stworzenia obrazów van Gogha, potrzeba było aż 125 malarzy z Polski i zza granicy, którzy malowali poszczególne obrazy. Jako że całość  animacji składa się z dzieł van Gogha, niektóre obrazy zyskały dodatkowe elementy np. w postaci zmian ruchów. Przemalowanie takiego obrazu było możliwe dzięki specjalnym farbom, płótnom i olejkom. W filmie pojawiło się około 100 obrazów van Gogha. Ilość klatek, jakie zostały sfotografowane na potrzeby animacji, wynosi około 60 tysięcy, co równa się 12 klatkom na sekundę.
Zdjęcia do filmu kręcono we Wrocławiu i w Londynie. Obrazy natomiast powstawały głównie w Gdańsku i w innych krajach. Dziś, można zakupić kopie obrazów, których ceny zaczynają się od 1 euro.

Nagrody i uznanie

Rozgłos, jakim cieszy się animacja, trwa już od początku produkcji. Scenariusz, kopie obrazów, zdjęcia i nabór – to wszystko zajęło twórcom aż 7 lat, by wyprodukować jedyny w swoim rodzaju, niezwykle artystyczny film, który zdobył uznanie nie tylko w Polsce.
‘’Twój Vincent’’, stanowi świetną reklamę dla miasta Wrocław. Zdjęcia i obrazy, które tu powstały, przyczyniły się do stworzenia najbardziej oryginalnego filmu w 2017 roku. Animacja jest uznana za jedną z najlepszych i niezależnych.

Film otrzymał już jedną nagrodę, którą jest Europejska Nagroda Filmowa. Poza tym, ‘’Twój Vincent’’ uzyskał aż 8 nominacji, między innymi do Złotego Globu, Złotych Lwów oraz National Board of Rewiev.

Ostatnia edycja 2 stycznia 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Kultura we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Dofinansowanie programu in vitro

Dzisiaj podczas IV sesji Rady Miejskiej Wrocławia radni podjęli decyzję o dofinansowaniu p…