Strona główna Aktualności Fajerwerki – dobra zabawa czy cierpienie zwierząt?

Fajerwerki – dobra zabawa czy cierpienie zwierząt?

0
0
341

Sylwestrowa noc nierozerwalnie kojarzona jest z pokazem pięknych fajerwerków. Te wyjątkowo widowiskowe błyski znane są od wieków. Obecnie jednak coraz częściej duże miasta i osoby prywatne rezygnują z wystrzeliwania nocami ze względu na przerażenie, jakie wywołują one u zwierząt.

Zwierzęcy Sylwester

Jak przekonują wielbiciele czworonogów – zarówno psy, jak i koty boją się wystrzału fajerwerków, przez co ich właściciele zmuszeni są do spędzania Sylwestra szukając sposobów na uspokojenie pupili. Osoby, które mają zwierzęta obawiające się odgłosów wystrzałów najczęściej spędzają najbardziej rozrywkową noc w roku… chowani w szafie z pupilem, zamknięci w łazience z lecącą wodą lub w inny sposób pozwalający na zminimalizowanie odgłosów wystrzałów.

W tym roku po raz kolejny Wrocław rezygnuje z pokazu fajerwerków, zaś amatorom niezwykłych widowisk proponuje innego rodzaju pokaz pirotechniczny. Cichszy, ale wciąż piękny z pewnością zachwyci te osoby, które chcą świętować , jednocześnie nie będzie narażał na stres zarówno zwierząt, jak i osób starszych czy chorych, dla których również takie pokazy były uprzykrzeniem.

Prawne aspekty

Warto nadmienić, że we Wrocławiu panuje całkowity zakaz puszczania fajerwerków – dotyczy to zarówno zwykłych dni w roku, jak i Sylwestra, o czym część z nas chętnie zapomina. Za wystrzelenie fajerwerków grozi mandat – warto mieć na uwadze zarówno własne pieniądze, jak i zdrowie i komfort innych osób i zwierząt i z pokazu fajerwerków zrezygnować.

Ostatnia edycja 29 grudnia 2017

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Spadki sprzedaży nowych mieszkań we Wrocławiu

W ciągu zaledwie pół roku sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym we Wrocławiu obniżyła się …