Strona główna Sport Które sztuki walki są najlepsze?

Które sztuki walki są najlepsze?

0
0
3,166
krav maga legnica

Rynek przepełniony jest różnego rodzaju kursami sztuk walki. Współczesny człowiek może więc nauczyć się walczyć na wiele różnych sposobów. Od taekwondo, poprzez judo, aż na boksie kończąc. Ogromną popularnością cieszą się z kolei MMA, krav maga oraz karate, na które chodzi coraz więcej osób, nawet dzieci. Jednak, jeżeli jest się początkującym, to nie do końca wie się, która z tych sztuk walki jest najlepsza i którą warto jest wybrać.

MMA – mieszane sztuki walki

MMA to skrót od mieszanych sztuk walki. Podczas walk MMA dozwolone są wszelkiego rodzaju techniki, które nie wymagają użycia broni. MMA przede wszystkim są sztukami widowiskowymi – mają dobrze wyglądać i dobrze się oglądać. W telewizji coraz częściej widzi się zawodników MMA, którzy walczą między sobą. W tej sztuce walki nie ma praktycznie ograniczeń, co do tego jak walczyć! Niemniej jednak, warto wspomnieć, że MMA jest bezpieczną sztuką walki. Podczas starć rzadko dochodzi pomiędzy zawodnikami do wystąpienia poważnych uszkodzeń ciała!

MMA jest więc sztuką walki dla wszystkich tych, którzy chcą po trochu nauczyć się wszystkiego. Jeżeli ktoś jest bardzo niezdecydowany co do tego, jaki sport walki chciałby uprawiać, to MMA będzie dla niego idealne! Przynajmniej na początek! Zdecydowanie warto dać temu sportu szansę, ponieważ potrafi doskonale rozruszać każdą partię ciała. Można więc znacznie poprawić swoją kondycję ciała i jednocześnie znaleźć ujście dla agresji, stresu czy presji. MMA jest więc dobrą sztuką walki!

Krav Maga – uniwersalna samoobrona

Krav Maga z kolei jest systemem samoobrony, który powstał w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Znacznie różni się od MMA, chociaż także jest mieszaną sztuką walki. Niemniej jednak krav maga skupia się na autentycznych sytuacjach, które mogą zagrozić życiu lub zdrowiu. Jest to samoobrona, która wykorzystana w prawdziwej sytuacji może poważnie uszkodzić zdrowie agresora. Krav maga polecana jest dla wszystkich – zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Krav maga skupia się na uniwersalności i skuteczności. Metody walki, które wchodzą w jej skład mają być jak najbardziej intuicyjne, tak by można je było wykorzystać bez przeszkód nawet w sytuacjach stresowych. Jest więc to jedna z najlepszych metod samoobrony koniecznej. Na szczęście sport ten staje się coraz popularniejszy. Krav maga we Wrocławiu jest już nauczana, można chodzić zarówno na zajęcia grupowe, jak i indywidualne!

sztuki walki wrocław

Karate – wiele stylów jednej sztuki walki

Karate to sztuka walki wywodząca się z Japonii, po dziś dzień powstało jej sto odmian! To, co jest niezwykle charakterystyczne w karate i co wyróżnia ją od Krav Magi oraz MMA, to system stopni mistrzowskich. Co więcej, bardzo duży nacisk w karate kładzie się na samodoskonalenie i szacunek. Oczywiście wśród wielu odmian, jakie powstały, są też takie, które są sztukami walki na śmierć i życie! W telewizji z kolei najczęściej widzi się odmianę sportową.

Jak wiec widać, karate jest niesamowicie różnorodne i w zależności od tego, jaką odmianę się trenuje, można uzyskać całkowicie odmienne efekty. W celach samoobrony najczęściej nauczane jest karate tradycyjne. Karate to bez wątpienia ta sztuka walki, która wymaga wielu godzin treningów i nadają się do niej przeważnie osoby bardzo zmotywowane.

Ostatnia edycja 22 maja 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Wystartowała VI edycja KUŹNI PROJEKTÓW – najciekawsze inicjatywy kulturalne

Kuźnia Projektów to konkurs na najciekawsze inicjatywy kulturalne realizowane dla mieszkań…