Strona główna Sport Otwarcie The World Games im. Marka Petrusewicza

Otwarcie The World Games im. Marka Petrusewicza

0
0
353
the world games

4 marca odbyło się uroczyste otwarcie pływalni The World Games im. Marka Petrusewicza przy ulicy Wejherowskiej. W uroczystości wziął udział prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz. Obiekt został zbudowany z okazji 10-tych Światowych Igrzysk Sportowych i stanie się on miejscem rywalizacji różnych dyscyplin. Sam Rafał Dutkiewicz wyraził chęć angażowania się Wrocławian w sporty wodne i ochoczego korzystania z dobrodziejstw tego obiektu sportowego. Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzej Kraśnicki życzył światowych rekordów, a Jerzy Michalak wyjaśnił szerszej opinii kim jest patron tego obiektu.

Wszyscy chwalą basen

Olimpijczycy obecni na otwarciu, byli zachwyceni nowym obiektem i wyrazili żal, że sami nie mogli trenować w takich warunkach. Sami mieszkańcy Wrocławia, zapewniali że będą chętnie wracać na ten basen, gdyż jest bardzo nowoczesny, architektura tego miejsca zachęca do pływania. Warto dodać, że obiekt ten został wybudowany również z myślą o niepełnosprawnych. Na trybunach zainstalowano odpowiednie miejsca dla niepełnosprawnych oraz przezroczyste bandy, dzięki czemu każdy będzie mógł aktywnie kibicować w trakcie wszelkiego rodzaju zawodów.

basen wrocław

The World Games to największy basen na terenie województwa Dolnośląskiego. Trybuny pomieszczą nawet 600 widzów, a pływalnia została wyposażona w standardy i elementy, obecne na światowych ośrodkach olimpijskich. Sama inwestycja kosztowała 70 mln zł, a patronem został pierwszy, polski rekordzista świata w pływaniu – Marek Petrusewicz.

Ostatnia edycja 30 maja 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na lotnisku we Wrocław? Jaki to koszt?

Wypożyczenie samochodu na lotnisku to rozwiązanie coraz bardziej popularne nie tylko w zag…