Strona główna Biznes i inwestycje Wroclavia – co wiadomo o nowopowstającym centrum handlowym?

Wroclavia – co wiadomo o nowopowstającym centrum handlowym?

0
0
2,181
Wroclavia

Wrocław wciąż się buduje. Bez wątpienia miasto to nie przestaje ingerować w otaczającą przestrzeń miejską, a na mapie cały czas kształtują się współczesne projekty architektoniczne. Wszystkie prace budowalne są realizowane z myślą o polepszeniu jakości życia mieszkańców oraz dodatkowych udogodnień dla turystów – miasto musi sprostać wyzwaniom jaki stawia wciąż rosnący napływ ludności. Do nowości śmiało możemy zaliczyć galerie handlową Wroclavia, która z dnia na dzień rośnie w siłę, a swoją funkcjonalnością prawdopodobnie przyćmi wszystkie centra handlowe w okolicy. Nowa galeria znajduje się dokładnie w odległości 283 metrów od dworca głównego, przy ulicy Suchej, Dyrekcyjnej i Borowskiej.

 

Dane techniczne w liczbach

Na placu budowy kompleksu wielofunkcyjnego codziennie pracuje 800 robotników, a liczba ta ma jeszcze wzrosnąć ze względu na zbliżający się termin otwarcia. Otóż Centrum handlowe ma zostać oddane do użytku publicznego w październiku 2017 roku. Powierzchnia całego budynku wynosi 71 tyś. M2, a czego część handlowa będzie dwukrotnie większa, niż w pobliskich Arkadach Wrocławskich. Znajdzie się tutaj miejsce na 200 sklepów, co z pewnością zadowoli każdą zakupoholiczkę. Według planów inwestora galeria ma mieć 2 kondygnacje podziemne, na których będzie znajdował się parking  na 2300 miejsc i dworzec autobusowy o powierzchni 5000 m2 oraz 3 kondygnacje nadziemne z częścią handlową. Koszt całej inwestycji wynosi 240 miliony euro, czyli około 1 mld zł.

 

Co będzie znajdywało się w środku kompleksu wielofunkcyjnego?

  • Przede wszystkim nowoczesna budowla będzie łączyła funkcję usługowo-handlową z komunikacyjną, biurową i rozrywkową.
  • Na ostatnim piętrze powstanie największe kino w całym Wrocławiu – Cinema City z 22 salami, a także po raz pierwszy zostanie zastosowana technologia IMAX. Kino będzie posiadało jeszcze wiele innych udogodnień, jak na przykład sale VIP.
  • Kolejną atrakcją będzie ogród zlokalizowany na dachu kompleksu. Inwestor pragnie zadbać o środowisko naturalne, dlatego nie mogło zabraknąć przyrodniczych elementów. W zielonej strefie rekreacyjnej będzie także znajdował się parking dla rowerów oraz karmniki dla ptaków, a w całym budynku zastosowane będzie oświetlenie energooszczędne.
  • Galeria handlowa będzie mieściła większe sieci sklepów odzieżowych m.in Reserved, Mohito, Pull & Bear, Bershka, New Look, H&M. Nie zabraknie także drogerii Rossmann oraz Hebe, a zakupy spożywcze będzie można zrobić w sklepach Biedronka oraz Carrefour. Ponadto, umowy zostały podpisane także przez 20 restauracji m.in. Pizza Hut, KFC, , Salad Story, North Fish, pierwsze we Wrocławiu Vapiano, a także popularne kawiarnie oraz Polish Lody.

Galeria Wroclavia

 

Przebudowy, remonty i utrudnienia

Aby Wroclavia mogła w pełni funkcjonować zostaną przeprowadzone prace remontowe w okolicy nowego centrum handlowego. Ulica Dyrekcyjna zostanie przebudowana, powstaną też nowe chodniki, natomiast na ulicy Borowskiej powstanie zjazd na podziemny parking. Dużą niespodzianką może okazać się fakt, że ulica Sucha zostanie wyłączona z ruchu, będzie przejezdna tylko przez autobusy i taksówki. Natomiast istnieje możliwość, że powstaną tutaj tory tramwajowe.

Inwestorem kompleksu wielofunkcyjnego jest firma Unibail-Rodamco Polska, która zajmowała się budową Złotych Tarasów w Warszawie. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia IMB Asymetria, w generalnym wykonawcą jest firma Warbudm.


Źródło fotografii: http://www.wroclavia.pl

Ostatnia edycja 20 kwietnia 2017

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Biznes i inwestycje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Wystartowała VI edycja KUŹNI PROJEKTÓW – najciekawsze inicjatywy kulturalne

Kuźnia Projektów to konkurs na najciekawsze inicjatywy kulturalne realizowane dla mieszkań…