Budynek Ovo Wrocław

5 czytanie w minutach
0
0
791

W marcu bieżącego roku, zostały zakończone wszelkie prace budynku Ovo, znajdującego się niedaleko Galerii Dominikańskiej, przy ulicy Podwale 82/91. Mający blisko 49 000 metrów kwadratowych, kompleks składa się z części biurowej, handlowej, mieszkalnej i patio wewnętrznego, którego wielkość wynosi 2500 m2. Sam budynek posiada 2 kondygnacje podziemne oraz 7 naziemnych.

W całym budynku znajduje się 170 ekskluzywnych apartamentów, które zostały wykupione prawie w połowie, przez pierwszych parę miesięcy po wystawieniu ich na sprzedaż. Jest to dowód na to, iż budynek cieszył się wielką popularnością od samego początku, jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych. Dodatkowo, możliwe jest wykupienie nowoczesnych przestrzeni biurowych znajdujących się w budynku. Ovo Wrocław może nam również zaoferować ekskluzywne centrum SPA. Jedną z ważniejszych części jest hotel pięciogwiazdkowy Double Tree by Hilton. W budynku znajduje się również restauracja  i wiele kawiarni (np. popularna Etno Cafe, największa w Polsce).

Projektem zajęli się Gottesman-Szmelcman Architekture  – jest to niezwykle popularna paryska pracownia. Przygotowaniem projektu architektonicznego zajęła się firma JSK Architekci oraz Wings Properties z Wrocławia. Wykonawca nowoczesnego kompleksu to oficjalnie Eiffage Immobilier Polska.
Budynek wyróżnia się przede wszystkim nowoczesnym wyglądem – jest on rozległy na dwie ulice i ma niezwykle gładki, podłużny kształt. Kształt budynku nawiązuje do jednego z nurtów architektonicznych – blobitektury, w którym wykorzystywane są obłe kształty. Ovo Wrocław jest cały biały, wysoki – naprzemiennie, na ścianach budynku znajdują się rzędy okien i ściany, w pozycji poziomej. Ściany są pokryte białym korianem. Ne sposób nie zauważyć budynku – dzięki tym cechom charakterystycznym, Ovo Wrocław jest jedna z najlepszych futurystycznych budowli znajdujących się w całej Polsce.

Nagrody uzyskane przez OVO Wrocław

Warto wiedzieć, że budynek został wyróżniony jako najlepszy pomysł w inwestycję przyszłości, na targach nieruchomości w Cannes.
Dodatkowo, Ovo Wrocław zdobył nagrodę TOPBuilder 2017 jako inwestycja roku.
Koleją nagrodą Ovo, jest MIPIM Future Projects Award – kategorią zaś obiekty komercyjne i rekreacyjne.
Warto również wiedzieć, że o projekcie rozpisywały się zagraniczne media – o Ovo Wrocław można było przeczytać między innymi w brytyjskim The Telegraph, Vogue czy Wallpaper.

Pomimo swojej doskonałości i licznych zalet, budynek Ovo zyskał niejeden negatywny głos krytyki. Według niektórych krytyków i mieszkańców Wrocławia, jest to budynek zbyt futurystyczny, niepasujący do otoczenia. Obły kształt jest nie do przyjęcia dla licznych Wrocławian, a według innych, Ovo powinien znajdować się w zupełnie innej części Wrocławia. Jednak znaczna większość opinii na temat samego wyglądu i funkcji budynku, jest pozytywna. Wiele osób jest zachwycona nowoczesnym i pierwszym w Polsce budynkiem tego typu. W Polsce bowiem nie mamy na co dzień styczności z tak nowoczesnymi budowlami. Poza tym, w trakcie budowy i po zakończeniu wszelkich prac, budynek Ovo Wrocław został okrzyknięty najpiękniejszym budynkiem w Polsce.

 


Zdjęcie główne ze strony: wroclaw.pl, zdjęcie we wpisie: www.skyscrapercity.com

Ostatnia edycja 29 sierpnia 2017

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Biznes i inwestycje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Filmowa Europa na Widelcu 2019

W tym roku odbędzie się już trzeia edycja przeglądu filmów o tematyce kulinarnej. Wydarzen…