Strona główna Aktualności Wyjątkowa terapia dla dzieci chorych na raka

Wyjątkowa terapia dla dzieci chorych na raka

2 czytanie w minutach
0
0
123

Już jutro zakończą się tegoroczne turnusy wakacyjne organizowane przez Fundację Urtica Dzieciom. Terapie rehabilitacyjne kierowane są do chorych na nowotwory dzieci i ich rodzin. Projekt jest wyjątkowym w skali kraju – od początku jego istnienia wzięło w nim udział ponad 250 osób.

 

O niezwykłości programu świadczą m.in. regularne zajęcia grupowe z psychologami – odrębne dla rodziców i dzieci. Program dla rodziców realizuje założenia Racjonalnej Terapii Zachowania stworzonej przez Maxie C. Maultsby’ego Jr. i  jest formą samopomocy emocjonalnej. Tym co decyduje o skuteczność terapii jest również jej wspólne przeżywanie – obecność rodzica, a czasem też rodzeństwa i drugiego rodzica jest dla dzieci nieocenioną wartością i pomocą w przechodzeniu terapii.

Urtica Dzieciom Camp

Podczas obozu wszyscy uczestnicy mają możliwość uczestniczyć w specjalistycznej terapii połączonej z relaksem i odkrywaniem piękna świata. W tym roku aż 72 osób wzięło udział w spotkaniach w Centrum Unicorn. W programie były m.in. warsztaty z dietetykiem, psychoonkologiem, zajęcia ruchowe i plastyczne oraz wiele innych. Uczestników obozu odwiedzają znane osoby – Ewa Wachowicz czy Jolanta Kwaśniewska. W ubiegłym roku byli to m.in. Janek Mela, Mateusz Damięcki czy Jacek Wójcik.

Więcej informacji o fundacji na portalu: https://www.facebook.com/urtica.dzieciom/

Ostatnia edycja 10 sierpnia 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Języki programowania w których znajdziesz pracę we Wrocławiu

Można powiedzieć, że w zasadzie wszystkie najpopularniejsze języki programowania cały czas…