Strona główna Kultura we Wrocławiu Wystawa Toksyczny Lizak

Wystawa Toksyczny Lizak

2 czytanie w minutach
0
0
33
toksyczny lizak

Zapraszamy do Galerii Miejskiej we Wrocławiu gdzie odbędzie się wystawa Toksyczny Lizak Małgorzaty ET BER Warlikowskiej. Od 29 czerwca do 18 sierpnia publiczność będzie miała okazję podziwiać malarstwo, grafikę, grafikę na ceramice i szkle, rzeźby ceramiczne oraz twójwymiarowe rzeźby ze szkła i stali. Celem pokazu jest przedstawienie problemu biedy i bogactwa.

Skąd tytuł wystawy?

Warlikowska widząc w internecie zdjęcie, na którym głodujące czarnoskóre dziecko dzieli się z osobą je fotografującą lizakami. Artystka zauważa absurd sytuacji – dawanie biednemu dziecku bezwartościowych kalorii w postaci słodyczy jest bezsensowną pomocą. Wystawa ma pokazać to, jak poszczególne elementy życia społecznego dają nam mierne substytuty tego, co naprawdę jest nam potrzebne.

Zestawienie biedy i ubóstwa to wg artystki obraz dwóch dopełniających się, przeciwstawnych sił. Bieda nie istniałaby bez bogactwa, wobec którego stanowi tak ostrą kontrę. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy i do skorzystania z możliwości nawiązania z dziełami artystycznymi „dialogu” na temat biedy i bogactwa, tego co nas ogranicza i tego co jest nam niezbędne.

Więcej informacji na profilu wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/2017318748584102/

 

Ostatnia edycja 5 lipca 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Kultura we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Jarmark we Wrocławiu

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy to już od kilkunastu lat nieodłączny element okresu pr…