Strona główna Kultura we Wrocławiu Galeria Miejska we Wrocławiu zaprasza na wystawę Marka Sobczyka

Galeria Miejska we Wrocławiu zaprasza na wystawę Marka Sobczyka

0
0
273

Od 21 czerwca w Galerii Miejskiej obejrzeć będzie można wystawę Marka Sobczyka: 2015-2019 [Dłuższe życie każdego obrazu] [Android]. Zaprezentowane zostanie blisko 40 obrazów z różnych cykli malarskich, które stanowić będą podsumowanie ostatnich 4 lat pracy artysty.

Tytuł wystawy odnosi się do tego, co w obrazie myślące i ożywione. Czas dzielący powstawanie poszczególnych prac skojarzony został z życiem androidów w filmie “Blade Runner” Ridley’a Scotta,  w którym roboty walczą o choćby minimalne przedłużenie swojego bytu. Artysta wskazuje na obecny w dziełach aspekt żywotności.

Dominującym tematem malarstwa Sobczyka jest ateizm, autor nie wydaje jednak jednoznacznych opinii, a raczej przygląda się przemocy jaka panuje w obrębie największych systemów religijnych i szuka powodów odchodzenia od wiary i rezygnacji wobec przejawów transcendencji. Prezentowane będą również obrazy z cyklu “Tabela Co? Kto? – Czym? Kim?” oraz inne prace.

Marek Sobczyk jest malarzem, projektantem graficznym, twórcą instalacji i obiektów przestrzennych, teoretykiem sztuki, autorem tekstów literackich i pedagogiem. Ukończył malarstwo w pracowni Stefana Gierowskiego na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawa będzie prezentowana do 13 lipca 2019 roku, jej kuratorem jest Mirosław Jasiński. Zapraszamy.

Ostatnia edycja 12 czerwca 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Kultura we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Bezpieczeństwo poruszania się wózkiem inwalidzkim

Korzystając z wózka inwalidzkiego należy pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa ob…