Strona główna Kultura we Wrocławiu Noc Muzeów 2018 – najciekawsze miejsca

Noc Muzeów 2018 – najciekawsze miejsca

0
0
581

Co roku, we Wrocławiu odbywa się wydarzenie znane jako Noc Muzeów. W tym roku, wszystkie wystawy i pokazy będą się odbywać 19 maja. Każdy z nas będzie więc miał okazję podziwiać dzieła wielu artystów, uczyć się różnych tańców, poznawać historię oraz próbować nowych potraw.

Zapraszamy na subiektywny poradnik najciekawszych miejsc

Jedne z ciekawszych miejsc, jakie będziemy mieli okazję zwiedzać, to między innymi:

  • Muzeum Farmacji – jest to kamienica klasycystyczno – renesansowa, która kiedyś pełniła rolę apteki – pierwszej we Wrocławiu. Dawna apteka ma długą historię, bo jej działalność trwała blisko 700 lat. Osoby zwiedzające będą mogły podziwiać starodawną aptekę i jej eksponaty, w godzinach 18 – 23. W Muzeum Farmacji odbędą się warsztaty oraz wykłady. Więcej informacji: http://www.muzeumfarmacji.umed.wroc.pl/.
  • Muzeum Mineralogiczne przygotuje warsztaty dla dzieci z klas 4 – 6 szkół podstawowych. Oprócz tego, można będzie obejrzeć wystawy o minerałach z całego świata oraz o tych, które naturalnie występują w Polsce. W trakcie wydarzenia, dzieci będą mogły obejrzeć film o pięknych kamieniach szlachetnych. Muzeum Mineralogiczne udostępni również okazy minerałów, skał, meteorytów oraz skamieniałości. Dodatkowo, będzie można obserwować proces cięcia agatów oraz wielu kamieni szlachetnych.
  • Zamek na wodzie jest siedzibą Kolegium Europy Wschodniej. W tym roku, będzie można zwiedzić XVI-wieczny budynek. Kustosze będą oprowadzać wszystkich po renesansowym zamku. Turyści mogą dowiedzieć się o jego długiej historii. W porze wieczornej, każdy z nas będzie mógł zobaczyć wystawę artystyczną Marii Wollenberg – Kluzy. Kolejną tegoroczną atrakcją jest koncert pieśni chóralnych. Więcej informacji: http://zamekwojnowice.com.pl.
  • Muzeum Archeologiczne i Muzeum Militariów Arsenał – w tym miejscu odbędzie się gra miejska. W Muzeum będziemy mogli również podziwiać wystawy stałe. Oprócz tego, przewidziane są atrakcje dla dzieci – w godzinach wieczornych odbędzie się gra dla najmłodszych uczestników wydarzenia.
  • Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego – w najmłodszym wrocławskim muzeum będzie można zwiedzić wystawę ‘’Mieszkanie Henryka Tomaszewskiego’’. Mieszkanie ma 3 pomieszczenia, które wypełniają pamiątki z różnych kolekcji, zabawki oraz stroje teatralne i rekwizyty.

Ostatnia edycja 30 kwietnia 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Kultura we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Jak leczyć otyłość?

Czekolada, ciasta, pizza czy fast food są niebem dla naszego podniebienia, ale również mog…