Strona główna Kultura we Wrocławiu Noc Muzeów edycja 2018

Noc Muzeów edycja 2018

0
0
259
noc muzeów 2018

Noc Muzeów organizowana we Wrocławiu w ramach Europejskiej Nocy Muzeów to wyjątkowa impreza kulturalna, która przyciąga rzesze mieszkańców miasta. Na co dzień wrocławianie niezbyt często korzystają z uroków muzeów, jednak w ten wyjątkowy dzień i noc trzeba czekać nieraz nawet kilka godzin, aby dostać się na najbardziej obleganą wystawę.

Historia Nocy Muzeów

Inicjatywa narodziła się w 1997 w Berlinie. Duże zainteresowanie sprawiło, że bardzo szybko podobnie inicjatywy zaczęto organizować w innych miastach, np. Paryżu czy Amsterdamie. Współcześnie mieszkańcy ponad 120 miast Europy mają możliwość darmowego zwiedzania muzeów.

Polska dość szybko dołączyła do akcji – już w 2003 roku w poznańskim Muzeum Narodowym można było skorzystać z nocnego wejścia na wystawy.

Noc Muzeów 2018

Wrocław również dołączył do grupy polskich miast, które udostępniają swoje wystawy dla głodnych nocnych wrażeń mieszkańców. Kolejny rok funkcjonowania wydarzenia gwarantuje jeszcze większą ilość miejsc, które będzie można zwiedzić za darmo. Warto już dzisiaj zaplanować co warto odwiedzić i sprawdzić czy w danym miejscu nie obowiązuje rezerwacja miejsc. Pełną listę miejsc, które zdecydowały się dołączyć do wydarzenia znaleźć można na stronie: https://www.wroclaw.pl/noc-muzeow-2018-wroclaw.

Ostatnia edycja 16 kwietnia 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Kultura we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Jak leczyć otyłość?

Czekolada, ciasta, pizza czy fast food są niebem dla naszego podniebienia, ale również mog…