Strona główna Czas wolny Podwójne życie odzyskanych miast

Podwójne życie odzyskanych miast

O powstawaniu nowych kultur na terenach post-przesiedleniowych opowie w środę, 17 kwietnia, na Politechnice Wrocławskiej dr Karolina Ćwiek-Rogalska z Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk.

Na wykład „Miastowtóry – podwójne życie odzyskanych miast” w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego PWr zapraszamy do Centrum Kongresowego (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8). Początek o godz. 13.15.

Wstęp na prelekcję jest darmowy, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy za pośrednictwem serwisu Evenea: https://wroclaw.tech/miastowtory.

Dr Karolina Ćwiek-Rogalska jest antropolożką kulturową i bohemistką. Zajmuje się antropologią rzeczy i krajobrazu, prowadzi badania terenowe w Polsce i w Czechach. Interesują ją procesy powstawania nowych kultur na terenach post-przesiedleniowych, czyli takich, z których wysiedlono dotychczasowych mieszkańców, a w ich miejsce przybyli nowi.

Przykładami, które bada, są Pomorze Środkowe oraz zachodnie i północne Czechy. Kierowniczka ERC StG „SpectralRecycling”, laureatka nagrody NCN w kategorii nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce (2023) oraz nagród naukowych tygodnika „Polityka” (2022). Stypendystka Fundacji Fulbrighta, FNP, NAWA i MNiSW.

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się wynikami swoich badań.

W tym roku akademickim gościliśmy już laureata Nagrody Nobla 2023 z fizyki – prof. Ferenca Krausza, wybitnego architekta i urbanistę – prof. Keesa Christiaansea z ETH w Zurychu, światowej sławy eksperta kognitywistyki prof. Petera Gärdenforsa z Lund University, prof. Szymona Malinowskiego – przewodniczącego Komitetu ds. Kryzysu Klimatycznego PAN, a także fińskiego naukowca z Aalto University – prof. Tomiego Kauppinena.

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Czas wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych?

Jakie korzyści przynosi GPW firmom budującym mieszkania? Czy warto na niej być? Dlaczego? …