Strona główna Aktualności Ślęza Wrocław w półfinale Basket Ligi Kobiet!

Ślęza Wrocław w półfinale Basket Ligi Kobiet!

Koszykarki Ślęzy Wrocław powalczą o medal Orlen Basket Ligi. Podopieczne Arkadiusza Rusina pokonały w ćwierćfinale Zagłębie Sosnowiec i awansowały do najlepszej czwórki.

To była niesamowicie zacięta rywalizacja! Po rozegraniu trzech wyrównanych spotkań zakończył się pojedynek Ślęzy z ekipą z Sosnowca. Wrocławianki wygrały pierwszy mecz (74:70) oraz przegrały na wyjeździe (68:75). To sprawiło, że kluczowe było niedzielne starcie na KGHM Arenie.

Ostatecznie zawodniczki Ślęzy udźwignęły presję oraz rolę faworyta. Choć gospodynie przegrywały po pierwszej połowie (36:39), to bardzo dobrze poradziły sobie w dwóch ostatnich kwartach. Żółto-czerwone odrobiły straty i wygrały 72:66, a kluczową postacią okazała się Alexa Held, która zdobyła 21 punktów.

Teraz wrocławianki czeka niesamowicie trudne zadanie. Ich przeciwniczkami w półfinale będą wicemistrzynie Polski – BC Polkowice. Rywalki w poprzedniej rundzie zdecydowanie pokonały Polski Cukier Toruń.

Pierwszy mecz Ślęzy Wrocław z drużyną z Polkowic rozpocznie się 5 marca o godzinie 18:00. Podopieczne trenera Rusina rozegrają go na wyjeździe. Faworytem będą gospodynie, które dwukrotnie wygrały z żółto-czerwonymi w rundzie zasadniczej.