Strona główna Kultura we Wrocławiu Najbardziej popularne miejsca podczas Nocy Muzeów

Najbardziej popularne miejsca podczas Nocy Muzeów

3 czytanie w minutach
0
0
45
najpopularniejsze miejsca na noc muzeów

Noc Muzeów jest jednym z najbardziej popularnych wydarzeń, jakie odbywają się we Wrocławiu od kilku lat. W dzień ten, do Wrocławia zjeżdżają się turyści i znawcy z wielu miast Polski i nie tylko. Podczas tego wydarzenia, każdy z nas może zapoznać się ze sztuką, podziwiać piękne widoki Wrocławia i zdobywać nowe umiejętności. Poniżej przedstawiamy miejsca, do których na pewno zagości spora liczba Wrocławian oraz turystów z całej Europy.
W tym roku, będziemy mogli podziwiać wiele atrakcji już 19 maja.

Najpopularniejsze miejsca

 • Sky Tower – oglądanie panoramy Wrocławia nocą, jest jednym z ciekawszych wydarzeń. Punkt widokowy, który znajduje się na najwyższym budynku we Wrocławiu – czyli w Sky Towerze – jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów. Oglądanie miasta nocą będzie możliwe od godziny 22 do 2 nad ranem. Aby móc obejrzeć Wrocław po zmierzchu, nie trzeba się zapisywać czy rezerwować miejsc.
 • Muzeum Narodowe – budynek ten jest bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów architektury we Wrocławiu. W tym roku, będzie on obchodził 70 lat swojego istnienia. Podczas całego wydarzenia, jakim jest Noc Muzeów, zostanie zorganizowana ciekawa gra terenowa. Każdy będzie mógł wziąć udział w quizie o zbiorach muzealnych. Wieczorem natomiast, odbędą się wykłady nawiązujące do kolekcji eksponatów, jakie znajdują się w Muzeum. Dodatkowo, odbędzie się zapowiedź otwarcia nowej wystawy artystycznej, która będzie miała miejsce w lipcu. W trakcie Nocy Muzeów, przewidziane są również atrakcje dla dzieci, a wolontariusze biorący udział w wydarzeniu, będą opowiadać o eksponatach Muzeum.
 • Muzeum Współczesne – w tym miejscu, przewidziane są liczne wystawy. Podczas Nocy Muzeów, będziemy mogli podziwiać wystawy Agaty Ciastoń, Piotra Lisowskiego i Pawła Bąkowskiego. Oprócz wystaw, przygotowane są również atrakcje dla dzieci – jest to zabawa interaktywna instalacją autorstwa Patrycji Mastej. Wstęp na wszystkie wystawy jest bezpłatny. Na dziedzińcu, tuż za Muzeum, zorganizowany zostanie pokaz prac wideo MWW.
Pokaż więcej podobnych wiadomości
 • Toksyczny lizak – premiera katalogu

  Już 19 lipca w czwartek o 18.00 w Galerii Miejskiej zaprezentowany zostanie katalog indywi…
 • Lipiec pod znakiem jazzu

  W lipcu po raz pierwszy w całym mieście usłyszeć będzie można jazz, grany zwykle „w …
 • Repertuar Multikina na lipiec

  Sezon letni zachęca do spędzania większej ilości czasu na dworze i świeżym powietrzu, jedn…
Pokaż więcej w Kultura we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Toksyczny lizak – premiera katalogu

Już 19 lipca w czwartek o 18.00 w Galerii Miejskiej zaprezentowany zostanie katalog indywi…